Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 15.11.2016 № 24591/6/99-99-13-02-03-15

01.12.2016

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула лист …. щодо практичного застосування норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до п. 3 ст. 36 Закону України від 26 листопада 2015 року № 848-VIII „Про наукову і науково-технічну діяльність” науковим працівникам, які зробили вагомий внесок у розвиток науки, можуть встановлюватися державні стипендії, а для підтримки наукової молоді – стипендії для молодих вчених відповідно до законодавства.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1994 року № 560 затверджено Положення про стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених (далі – Положення).

Відповідно до п. 1 Положення  щомісячні стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених (далі – стипендії) призначаються з метою підтримки вчених віком до 35 років, які успішно проводять наукові дослідження, здійснюють актуальні науково-технічні розробки і вже досягли визнаних результатів у цій справі.

Стипендії призначаються на конкурсних засадах за рахунок цільових коштів державного бюджету і перераховуються Комітетом з Державних премій України в галузі науки і техніки для виплати стипендіатам за місцем їх основної роботи (навчання) додатково до посадового окладу, іменної або ординарної (звичайної) академічної стипендії аспіранта, різних доплат і надбавок (п. 3 Положення).

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Кодексу дохід з джерелом його походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.

Оподаткування доходів фізичних осіб, регулюється розділом IV Кодексу,  відповідно до п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Кодексу (п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Статтею 165 Кодексу визначено кінцевий перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема сума стипендій України, призначених законом, постановами Верховної Ради України, указами Президента України (абзац „б” п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

Отже, за умови виплати платнику податку сум стипендій України, призначених законом, постановами Верховної Ради України, указами Президента України, такі суми не включаються до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

При цьому суми стипендій України, виплату яких встановлено і обумовлено іншими, ніж закон, нормативно-правовими актами, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Водночас повідомляємо, що згідно зі ст. 52 Кодексу передбачено надання контролюючим органом платнику податків податкової консультації.

Податкова консультація – це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (п.п. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

Перший заступник Голови                                                                             С.В. Білан

До списку