Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 15.11.2016 № 24592/6/99-99-15-03-02-15

06.12.2016

Про надання відповіді

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо практичного застосування норм підпункту „в” пункту 46 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.

Щодо питання 1

         Відповідно до підпункту „в” пункту 46 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу тимчасово, на період реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод у рамках реалізації проекту „Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації”, затвердженого Кабінетом Міністрів України, (далі - Проект) для японських суб'єктів з реалізації Проекту операції з постачання послуг на митній території України, які виконуються за угодами в рамках реалізації Проекту, звільняються від оподаткування податком на додану вартість. Порядок звільнення від оподаткування таких послуг встановлюється Кабінетом Міністрів України.

         На виконання підпункту „в” пункту 46 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу розроблений проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку звільнення від оподаткування податком на додану вартість з постачання послуг на митній території України, які виконуються за угодами в рамках реалізації проекту „Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації” (далі – проект постанови).

         Стосовно внесення проекту постанови на розгляд Уряду у доповнення до листа Міністерства фінансів України від 30.09.2016 № 31-11120-09-10/27704 повідомляємо, що за результатами наради, яка відбулась 30.09.2016 у приміщенні Кабінету Міністрів України за участю представників Міністерства фінансів України, Мінрегіону, ДФС та ПАТ „АК „Київводоканал”, прийнято рішення щодо його доопрацювання в частині:

визначення ПАТ АК „Київводоканал” (на заміну Мінрегіону)  відповідальним за надання довідки-підтвердження, що операції з постачання послуг здійснюються в рамках реалізації Проекту;

залучення Держаудитслужби до контролю за використанням коштів японського кредиту на реалізацію вказаного проекту (з урахуванням листа ДФС від 07.10.2016 № 3059/4/99-99-15-03-01-13).

         Щодо питання 2

         Виходячи з норм підпункту „в” пункту 46 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання послуг на митній території України, які виконуються за угодами в рамках реалізації Проекту, передбачено виключно для японських суб'єктів з реалізації Проекту.

         При цьому термін „японський суб'єкт з реалізації Проекту” вживається у значенні, наведеному у пункті 9 підрозділу 1 розділу ХХ Кодексу.

         Відповідно до пункту 9 підрозділу 1 розділу ХХ Кодексу японським суб'єктом з реалізації Проекту може бути:

         а) юридична особа, яка є резидентом Японії і зареєстрована відповідно до законодавства Японії;

         б) зареєстроване в Україні постійне представництво юридичної особи, яка є резидентом Японії і зареєстрована відповідно до законодавства Японії;

         в) юридична особа, що є дочірнім підприємством юридичної особи, яка є резидентом Японії і зареєстрована відповідно до законодавства Японії;

         г) договір про спільну діяльність, одним або кількома учасниками якого (з участю у такому договорі більше ніж 50 відсотків) є особи, визначені у підпунктах „а” – „в” цього пункту, укладений виключно з метою здійснення спільної діяльності з реалізації Проекту.

         Таким чином, оподаткування українських субпідрядників, які мають прямі договори з японськими суб’єктами в рамках реалізації проекту, здійснюється на загальних підставах за загально встановленими правилами.

         Щодо питання 3

         Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до статті 162 якого платниками податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи та фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Статтею 163 Кодексу визначено об’єкти оподаткування для фізичних осіб – резидентів та фізичних осіб – нерезидентів.

Ставки податку на доходи фізичних осіб встановлено статтею 167 Кодексу.

Порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, визначено пунктом 170.10 статті 170 Кодексу, яким встановлено, що доходи з джерелом їх походження в Україні, які нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV Кодексу для нерезидентів).

Водночас відповідно до пункту 9 підрозділу 1 розділу XX Кодексу тимчасово, на період реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод у рамках реалізації Проекту не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб доходи, що нараховані (виплачені, надані) громадянам Японії (незалежно від їхнього резидентського статусу) японськими суб’єктами з реалізації Проекту у формі заробітної плати та/або винагороди за цивільно-правовими договорами. Зазначене звільнення застосовується лише до тієї частини доходів, що пов’язана з реалізацією Проекту.

У разі якщо японським суб'єктом з реалізації Проекту виступатиме договір про спільну діяльність, одним або кількома учасниками якого (з участю у такому договорі більше ніж 50 відсотків) є особи, визначені у підпунктах „а” – „в” пункту 9 підрозділу 1 розділу XX Кодексу, норми цього пункту застосовуються виключно до доходів громадян Японії, що нараховуються (виплачуються, надаються) оператором такої спільної діяльності.

         Зауважуємо, що з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства у частині оподаткування доходів фізичних осіб – резидентів (нерезидентів), необхідне детальне вивчення документів (матеріалів), які стосуються цього питання, зокрема, кредитної угоди, договорів,  які укладені між японськими підприємствами та фізичними особами – резидентами (нерезидентами) інших держав тощо. 

 

В.о. заступника Голови

М.В. Продан

 

До списку