Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 09.12.2016 №26705/6/99-99-15-02-02-15

26.12.2016

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо застосування окремих положень ст. 39 «Трансфертне ціноутворення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та, керуючись ст. 52 Кодексу, повідомляє.

Згідно з п.п. 39.3.3.2 п.п. 39.3.3 п. 39.3 ст. 39 Кодексу під час застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни порівняння ціни контрольованої операції (далі – КО) проводиться з ціною співставних неконтрольованих операцій, які фактично здійснені платником податків або іншими особами.

Порівняння ціни КО з ціною (діапазоном цін) співставних неконтрольованих операцій проводиться на підставі наявної інформації про ціни, застосовані протягом періоду, який аналізується, або інформації на найближчу до дня здійснення КО дату, крім випадків, передбачених п.п. 39.2.1.3 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу (п.п. 39.3.3.3 п.п. 39.3.3 п. 39.3 ст. 39 Кодексу).

При цьому згідно з п.п. 39.2.2.1. п.п. 39.2.2 п. 39.2 ст. 39 Кодексу КО визнаються зіставними з неконтрольованими, якщо немає значних відмінностей між ними, що можуть істотно вплинути на фінансовий результат під час застосування відповідного методу трансфертного ціноутворення, або такі відмінності можуть бути усунені шляхом коригування умов та фінансових результатів неконтрольованої операції для уникнення впливу таких відмінностей на порівняння.

Під час визначення зіставності операцій аналізуються, зокрема, такі елементи контрольованої та зіставних операцій:

економічні умови діяльності сторін операції, включаючи аналіз відповідних ринків товарів (робіт, послуг), які істотно впливають на ціни товарів (робіт, послуг) (п.п. 39.2.2.2 п.п. 39.2.2 п. 39.2 ст. 39 Кодексу);

строки виконання господарських зобов’язань (п.п. 39.2.2.3 п.п. 39.2.2 п. 39.2 ст. 39 Кодексу).

У той же час пунктом 1.110 розділу D.1.4 «Економічні умови» глави I «Принцип витягнутої руки» Настанов Організації економічного співробітництва та розвитку щодо трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній та податкових служб (далі – Настанови OECP) встановлено, що ціни на відстані «витягнутої руки» можуть відрізнятись на різних ринках, навіть для операцій, пов’язаних з тією самою продукцією чи послугами, тому для досягнення порівнянності потрібно, щоб ринки не мали відмінностей, які мають істотний вплив на ціну. Економічні умови, які можуть визначати порівнянність ринку, включають, зокрема дату і час операцій. Залежно від фактів та обставин певного випадку може бути визначено наявність істотного впливу відмінностей в економічних умовах операцій на ціну та можливість проведення точних коригувань для усунення наслідків таких відмінностей.

Крім цього, відповідно до пункту 2.16E розділу В «Метод порівняної неконтрольованої ціни» глави II «Методи трансфертного ціноутворення» Настанов OECP дата ціноутворення, яка стосується конкретного часу, дати або періоду часу, обраних сторонами для визначення ціни, є особливо важливим фактором порівнянності у операціях з сировинними товарами.

Отже, норми Кодексу не містять обмежень щодо періоду обрання співставних неконтрольованих операцій (до або після дати здійснення КО). Водночас рішення щодо визначення певного періоду (дати) для обрання зіставних неконтрольованих операцій має прийматись індивідуально за кожним окремим випадком проведення КО на підставі результатів порівняльного аналізу комерційних та фінансових умов операцій, включаючи всі економічно важливі елементи цих операцій, що мають істотний вплив на ціну.

До списку