Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 09.12.2016 №26714/6/99-99-15-03-02-15

29.12.2016

Про розгляд звернення

 Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку включення сум ПДВ до складу податкового кредиту, сплачених при ввезенні товарів на митну територію України, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Правила включення сум ПДВ до складу податкового кредиту, у тому числі сплачених при ввезенні товарів на митну територію України, визначено статтею 198 ПКУ.

Відповідно до підпункту «а» пункту 198.1 статті 198 ПКУ до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до складу податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ (пункт 198.2 статті 198 ПКУ).

При цьому пунктом 201.12 статті 201 ПКУ визначено, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до складу податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Таким чином, платник податку при ввезенні товарів на митну територію України включає суми ПДВ до складу податкового кредиту, сплачені до бюджету при митному оформленні таких товарів на підставі митної декларації у звітному періоді, в якому було здійснено оформлення такої декларації.

При цьому чинним законодавством не передбачено додаткових умов при визначенні дати включення сум ПДВ до складу податкового кредиту, сплачених при ввезенні товарів на митну територію України.

 

В.о. заступника Голови

М.В. Продан

 

До списку