Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 10.02.2017 №2580/6/99-99-15-02-02-15

20.02.2017

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо визнання контрольованими операцій із міжнародними організаціями та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (п.п. 1.1 ст. 1 Кодексу).

Відповідно до ст. 5 Кодексу поняття, правила та положення, установлені Кодексом та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених ст. 1 Кодексу.

У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Кодексу.

Відповідно до п.п.14.1.159 п.14.1 ст.14 Кодексу, пов’язані особи – це юридичні та/або фізичні особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють, з урахуванням критеріїв, визначених у п.п. а), б), в) цього підпункту. Зокрема юридичні особи визнаються пов’язаними особами, у разі якщо одна юридична особа безпосередньо та/або опосередковано (через пов’язаних осіб) володіє корпоративними правами іншої юридичної особи у розмірі 20 і більше відсотків.

Отже, з урахуванням наведеної у листі підприємства інформації, юридична особа – нерезидент Європейський Банк Розвитку та Реконструкції (ЄБРР) для цілей оподаткування є пов’язаною особою із підприємством.

Таким чином, господарські операції підприємства з ЄББР визнаються контрольованими за умови їх відповідності критеріям, визначеним п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу.

До списку