Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 06.02.2017 №2113/6/99-99-15-02-02-15

20.02.2017

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо включення недержавного пенсійного фонду як неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу;

установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;

внесена контролюючим органом до Реєстру.

Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Слід зазначити, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)», який прийнято Верховною Радою України 21 грудня 2016 року, термін для приведення установчих документів неприбуткових підприємств, установ та організацій у відповідність до норм п.п. 133.4 ст. 133 Кодексу продовжено до 1 липня 2017 року.

Пунктом 35 підрозд. 4 Розділу ХХ Кодексу встановлено, що неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру, на день набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 року № 652 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», що не відповідають вимогам п.п. 133.4 ст. 133 Кодексу, з метою включення до нового Реєстру зобов’язані до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до норм цього Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.

Водночас п.п. 141.6.2 п. 141.6 ст. 141 Кодексу передбачено звільнення від оподаткування суми коштів у вигляді внесків, які надходять до платників податку, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону, від вкладників пенсійних фондів, вкладників пенсійних депозитних рахунків та осіб, які уклали договори страхування відповідно до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення», а також осіб, які уклали договори страхування ризику настання інвалідності або смерті учасника недержавного пенсійного фонду відповідно до зазначеного Закону.

Отже, з метою однозначного визначення права перебування у Реєстрі неприбуткових установ і організацій недержавних пенсійних фондів ДФС підготовлено запит до Міністерства фінансів України як головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику.

До списку