Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 13.02.2017 № 2753/6/99-99-15-02-02-15

01.03.2017

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо сплати товариством авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів материнській компанії та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Порядок сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлено п.п. 57.1 1 п. 57.1 ст. 57 Кодексу.

Відповідно до п.п. 57.11.1 п. 57.1 ст. 57 Кодексу у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними статтею 137 цього Кодексу.

Згідно з п.п. 57.11.2 п. 57.1 ст. 57 Кодексу крім випадків, передбачених п.п. 57.11.3 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов'язання щодо якого погашене.

Виходячи з викладеного, у разі, якщо сума дивідендів не перевищує значення об’єкта оподаткування товариства за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди та грошове зобов'язання щодо якого погашене, авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів товариством не нараховується та не сплачується.

До списку