Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 21.03.2017 № 5531/6/99-99-15-02-02-15

12.04.2017

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оформлення товарно-транспортних накладних, якщо доставка здійснюється кур’єрською службою або особою, яка входить до переліку поштових операторів, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).

Пунктом 2 ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон) визначено, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов’язкові реквізити:

назву документа (форми);

дату складання;

назву підприємства, від імені якого складено документ;

зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;

посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;

особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Відповідно до п.п. 4.1.9 п. 4.1 п. 4 Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 581, Міністерство інфраструктури України відповідно до покладених на нього завдань інформує та надає роз’яснення щодо здійснення державної політики у галузі транспорту, дорожнього господарства, поштового зв’язку, туризму та курортній сфері.

Отже, оскільки регулятором з питань правил перевезення вантажів є Міністерство інфраструктури України, за роз’ясненнями щодо оформлення товарно-транспортних накладних у разі доставки товару кур’єрською службою або особою, яка входить до переліку поштових операторів, доцільно звернутись до цього Міністерства.

До списку