Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 20.04.2017 № 8388/6/99-99-15-02-02-15

16.05.2017

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на додану вартість операцій з безоплатної передачі майна у комунальну власність згідно з рішенням Дніпродзержинської міської ради та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Стосовно оподаткування податком на прибуток операції з передачі об’єктів з балансу  юридичної особи у комунальну власність.

Відповідно до п. 146.13 ст. 146 Кодексу у редакції, чинній до 01.01.2015, сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів та нематеріальних активів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Дохід від продажу або іншого відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування цієї статті визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об’єкта (активу) (п.146.14 ст. 146 Кодексу).

Доходи, визначені ст. 146 Кодексу як «інші доходи», належать до доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування (п.п. 135.5.11 п. 135.5 ст. 135 Кодексу).

Датою отримання інших доходів є дата їх виникнення згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, якщо інше не передбачено нормами цього розділу (п. 137.16 ст. 137 Кодексу).

Отже, оскільки операції з безоплатної передачі основних засобів у комунальну власність є за своєю суттю операціями з відчуження основних засобів, то такі операції відображаються в податковому обліку відповідно до пп. 146.13, 146.14 ст. 146 Кодексу у редакції, чинній до 01.01.2015.

Щодо оподаткування ПДВ операції з передачі об’єктів з балансу однієї юридичної особи на баланс іншої юридичної особи.

Відповідно до п.п. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Кодексу звільняються від оподаткування операції з безоплатної передачі в державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність об’єктів усіх форм власності, які перебувають на балансі одного платника податку і передаються на баланс іншого платника податку, якщо такі операції проводяться за рішенням Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень.

Норми цього підпункту поширюються також на операції з безоплатної передачі об’єктів з балансу юридичної особи будь-якої форми власності на баланс іншої юридичної особи, яка перебуває в державній або комунальній власності, що проводяться за рішенням органу державної влади України або органу місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень, та за рішенням юридичних осіб, у разі передачі основних засобів інфраструктури залізничного транспорту, незалежно від того, чи є суб’єкти операції платниками податку.

Отже, застосування п.п. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Кодексу можливе за умови одночасного виконання таких вимог:

передача повинна здійснюватися на безоплатній основі;

операція повинна здійснюватися між двома платниками ПДВ або між двома юридичними особами;

передача повинна відбуватися виключно у державну чи комунальну власність;

операція повинна здійснюватися на підставі прийнятого відповідного рішення уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Таким чином, у випадку безкоштовної передачі основних засобів у комунальну власність за рішенням міської ради за умови дотримання вимог п.п. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Кодексу така операція звільняється від оподаткування податком на додану вартість.

До списку