Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 24.05.2017 № 351/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

09.06.2017

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо документального підтвердження належності організацій, які віднесені до відання Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, до бюджетних установ та організацій з метою застосування п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), та, керуючись ст 52 Кодексу, повідомляє таке.

Відповідно до п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, зазначених у п. 140.2 та п.п. 140.5.6 цього пункту, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст. 39 Кодексу), придбаних, зокрема, у неприбуткових організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого придбання, крім випадків, коли сума вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у таких організацій, сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, та крім бюджетних установ і неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону.

Підпунктом 14.1.17 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що бюджетна установа – це установа у значенні, наведеному у Бюджетному кодексі України (далі – Бюджетний кодекс).

Під бюджетними установами розуміють органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими (п. 12 ст. 2 Бюджетного кодексу).

Відповідно до п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, яка, зокрема внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Порядок).

Згідно з п. 3 Порядку бюджетним установам і отранізаціям присвоюється ознака неприбутковості (0031) – «бюджетні установи».

Отже, фінансовий результат до оподаткування не збільшується відповідно до п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу при здійсненні операцій з придбання послуг у бюджетної організації, яка включена до Реєстру з ознакою неприбутковості – 0031.

З урахуванням вимог п. 12 Порядку інформація з Реєстру оприлюднюється у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» офіційного веб-порталу ДФС у вкладці «Реєстр неприбуткових організацій та установ» за посиланням: Головна/Електронний кабінет платника/Інформація з реєстрів/Реєстр неприбуткових установ та організацій (https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx).

До списку