Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Лист ДФС від 07.06.2017 № 534/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

16.06.2017

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо відображення в Додатку АВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств нарахованих сум авансового внеску при виплаті дивідендів та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Згідно з п. 2 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 138, частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затверджений наказом ДПА України від 16.05.2011 № 285 (далі – Розрахунок), є обов’язковим документом, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата зазначеного платежу.

У рядку 07 Розрахунку відображається частина чистого прибутку (доходу), що відраховується до державного бюджету, наростаючим підсумком з початку року.

Державні унітарні підприємства та їх об’єднання заповнюють Додаток АВ до рядка 20 АВ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 08.07.2016 № 585 (далі – Декларація), з урахуванням показників відображених у Розрахунку.

У рядку 1.4 Додатка АВ до Декларації (далі – Додаток АВ) відображається частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями. Зазначений показник має відповідати значенню показника, відображеного у рядку 07 Розрахунку.

При цьому значення рядка 1.4 Додатка АВ враховується у рядку 1 Додатка АВ.

У рядку 4 Додатка АВ відображається сума частини чистого прибутку (доходу), відрахована до державного бюджету за відповідний звітний період поточного року (квартал, півріччя, три квартали). Крім того, враховуючи те, що частина чистого прибутку (доходу) за ІV квартал попереднього року сплачується у звітному році, то у рядку 4 Додатка АВ відображається сума перевищення частини чистого прибутку (доходу) за ІV квартал попереднього звітного року над значенням об’єкта оподаткування пропорційно до кількості місяців, за які виплачується частина чистого прибутку (доходу).

У рядку 5 Додатка АВ відображається сума частини чистого прибутку (доходу), з якої має бути сплачено авансовий внесок у звітному (податковому) періоді, але не більше значення рядка 4 Додатка АВ.

У рядку 6 Додатка АВ відображається сума авансового внеску у зв’язку із виплатою частини чистого прибутку (доходу), що має бути сплачена у звітному (податковому) періоді, яка переноситься у рядок 20 Додатка АВ Декларації. 

Слід зазначити, що сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов’язань з інших податків і зборів (обов’язкових платежів) (п. 57.11.1 п. 57.1 ст. 57 Кодексу).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку