Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 26.06.2017 № 819/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

07.07.2017

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оформлення товарно-транспортної накладної в електронній формі та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

         Відповідно до п. 52.5 ст. 52 Кодексу контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з питань, що належать до їх повноважень, а саме з питань податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

         Згідно з п.п. 4.8.24 п. 4.8 п. 4 Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 581, Міністерство відповідно до покладених завдань затверджує правила перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні.

         Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, а також форма товарно-транспортної  накладної (далі – ТТН), затверджені наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 № 363 зі змінами.

         Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку визначені Законом України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996).

         Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону № 996).

         Отже, із зазначених у листі питань щодо ТТН в електронній формі доцільно звернутись до Міністерства інфраструктури України та Міністерства фінансів України.

         Водночас повідомляємо, що згідно із п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку