Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 29.06.2017 № 905/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

07.07.2017

Державна фіскальна служба України розглянула лист  щодо коригування фінансового результату до оподаткування при зменшенні статутного капіталу банку без сплати акціонерам сум компенсації та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Положеннями Кодексу не передбачено коригування банком фінансового результату до оподаткування на різниці за операціями із зменшення статутного капіталу банку. Такі операції відображаються у фінансової звітності згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Водночас зазначаємо, що згідно з пп. 4, 8 ст. 7 Закону України
від 20 травня 1999 року № 679-XIV «Про Національний банк України» встановлення правил проведення банківських операцій, бухгалтерського обліку і звітності для банків належить до функцій Національного банку України.
            Звертаємо увагу, що згідно із п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку