Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 22.06.2017 № 769/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

07.07.2017

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо включення партії до Реєстру неприбуткових установ та організацій та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам, зокрема утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Статтею 2 Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі – Закон) визначено, що політична партія – це зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян – прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.

Утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на: пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їх символіки (п. 9 ст. 5 Закону).

Наказом Міністерства юстиції України від 23.07.2015 № 1312/5 «Про затвердження Правового висновку Комісії з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» визнано, зокрема що статут, найменування та символіка Комуністичної партії України не відповідають частинам першій, другій ст. 3 та частині першій ст. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Враховуючи викладене, за таких обставин у ДФС відсутні правові підстави для включення партії до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.

До списку