Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 26.09.2017 № 2049/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

09.10.2017

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо відображення у звітності залишку авансового внеску з податку на прибуток, сплаченого в 2014 році, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Кодексу у редакції, що діяла до 01.01.2016, платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховувались при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищували 10 мільйонів гривень) мали щомісяця сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 № 1213 (далі – Декларація), сума нарахованих авансових внесків відображалась у рядку 13.7 додатка ЗП до Декларації до рядка 13 Декларації та враховувались у зменшення нарахованої суми податку на прибуток.

Перевищення суми нарахованих і сплачених щомісячних авансових внесків над сумою нарахованого податку на прибуток за  рік свідчило про наявність переплати, сформованої за рахунок нарахованих у такому році щомісячних авансових внесків.

Наказом Міністерства фінансів України від 17.01.2013 № 19 було внесено зміни до бюджетної класифікації, затвердженої наказом  Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію», а саме  класифікацію доходів бюджету доповнено позиціями - «авансові внески з податку на прибуток підприємств». У зв'язку із цим для сплати авансових внесків з податку на прибуток було запроваджено окремі коди бюджетної класифікації і нарахування таких авансових внесків здійснювалося в окремих картках обліку авансових платежів.

Разом з цим наказом Мінфіну від 20.07.2015 № 651 затверджено зміни до бюджетної класифікації, які передбачали виключення кодів бюджетної класифікації, встановлені для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток підприємств, та об’єднання рахунків.

З метою забезпечення виконання зазначених змін  до описів алгоритмів контролю за податковими деклараціями було внесено відповідні доповнення, які впроваджено в ІС «Податковий блок». 

Отже, облік податку на прибуток та авансового внеску здійснювались за одним кодом бюджетної класифікації, що автоматично об’єднало всі переплати в інтегрованих картках платників податку і врахувало їх при оплаті поточних зобов’язань з цього податку та наявного податкового боргу у межах переплат.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку