Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 10.11.2017 № 2597/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

13.12.2017

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо відображення в податковому обліку з податку на прибуток підприємств операцій з прощення боргу та внеску до власного капіталу банку, та, керуючисьст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Кодексом не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування у зв’язку із прощенням боргу кредитором та формуванням власного капіталу банку. Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

При цьому, відповідно до  міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 18 (МСБО 18) від 01.01.2014 дохід визначено як збільшення економічних вигід протягом облікового періоду у вигляді надходження або збільшення корисності активів чи зменшення зобов'язань, що веде до збільшення власного капіталу, крім випадків, пов'язаних із внесками учасників власного капіталу.

Відповідно до ст. 41 Закону України від 20 травня 1999 року № 679–ХІV «Про Національний банк України» Національний банк встановлює обов'язкові для банківської системи стандарти та правила ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності, що відповідають вимогам законів України та міжнародним стандартам фінансової звітності.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку