Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 14.12.2017 №2991/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

29.12.2017

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо обліку товару, який не отримано у зв’язку з викраденням під час доставки, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

         Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень (п. 52.5 ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

          Відповідно до п.п. 191.1.28 п. 191.1 ст. 191 Кодексу до функцій контролюючих органів належить, зокрема, надання індивідуальних податкових консультацій з питань податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

          Надання роз’яснень з питань включення до складу доходів та витрат у бухгалтерському обліку вартості товарів, які були оплачені, але не отримані у зв’язку з викраденням під час доставки, не належить до повноважень ДФС.

         Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

         Отже, за роз’ясненням щодо порядку відображення у бухгалтерському обліку операцій, пов’язаних з крадіжкою товару під час його доставки, доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.

         Відповідно до п.52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку