Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Всеукраїнський тиждень права

14.12.2017 -

З метою реалізації Плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.08.2017 № 579-р, на виконання Плану заходів ДФС з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права, затвердженого наказом ДФС від 15.09.2017 № 615, та в рамках професійного навчання без відриву від роботи Департаментом кадрової політики та роботи з персоналом 7-8 грудня 2017 року було організовано та проведено семінарські заняття для працівників структурних підрозділів ДФС.

07 грудня 2017 року Анісімова Марина Федорівна, к.іст.н., к.ю.н., доцента, професора кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Університету державної фіскальної служби України, прочитала лекцію на тему: «Захист прав жінок».

На початку лектор познайомила аудиторію з існуючими профільними як універсальними, так і регіональними міжнародними договорами, за допомогою яких міжнародне співтовариство намагається вирішити проблему дискримінації жінок і викорінення насильства по відношенню до них.

Особливу увагу було приділено Стамбульській конвенції 2011р., яку Україна як член Ради Європи має ратифікувати згідно зі своїми статутними зобов’язаннями перед цією впливовою міжнародною організацією. Перша спроба процедури ратифікації Верховною Радою була провалена в листопаді 2016 року, друга – попередньо спланована на лютий-березень 2018 року. З огляду на це особливий інтерес аудиторії викликав запропонований лектором аналіз чинного національного законодавства та правозастосовної практики України на їх відповідність затвердженим міжнародним стандартам. У висновку лектор наголосила, що досягти успіху у вирішенні розглянутої проблеми можна лише спільними зусиллями державних органів, а також громадянського суспільства та недержавних установ.

 

08 грудня 2017 року проводилось лекційне заняття для працівників структурних підрозділів ДФС на тему: «Окремі аспекти застосування законодавства при звільненні працівників (припиненні державної служби), притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Практика розгляду справ у судах, повʼязаних з проходженням публічної служби» за участі начальника відділу супроводження судових спорів апарату Регуляторно-правого департаменту Щеглової Людмили Вʼячеславівни.

Найбільш поширеною у ДФС підставою припинення трудових правовідносин (припинення державної служби) за ініціативою власника (суб’єкта призначення) протягом останніх років, пов’язаною, насамперед, з масовістю вивільнення, стали неодноразові реорганізація органу (ів), скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ст. 40 Кодексу Законів про працю України, п. 1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу»). Звільнення може відбуватися не раніше закінчення двомісячного попереджувального строку. У день звільнення (останній день роботи) працівнику видаються належно оформлені трудова книжка та копія наказу про звільнення, проводиться розрахунок (ст. 47 КЗпП).

Засади дисциплінарної відповідальності працівників визначені статтями 147-149 КЗпП (загальне законодавство), державних службовців - статтями 64 – 77 Закону, посадових осіб податкової міліції - статтями 12-19 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України від 22 лютого 2016 року (спеціальне законодавство).