Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Державна фіскальна служба України працює у напрямі підвищення правових знань громадян, платників податків

22.11.2018 -

Зважаючи на реформаційні процеси Державної фіскальної служби України інформаційна складова у заходах просвітницького характеру, які направлені на реалізацію і захист соціально-економічних прав людини постійно зростає та удосконалюється.

Так, з метою надання інформаційних правопросвітницьких послуг фізичним та юридичним особам у фіскальній службі діє контакт-центр ДФС за єдиним багатоканальним номером телефону 0800 501 007, який  забезпечує обробку вхідних звернень за такими тематиками послуг:

інформаційно-довідкові послуги;

звернення фізичних та юридичних осіб на сервіс «Пульс»;

усі звернення громадян, відповідно до Закону України «Про звернення громадян»;

інформація фізичних та юридичних осіб про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України «Про очищення влади»;

повідомлення працівників структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою ДФС.

Інформація про діяльність Контакт-центру ДФС  та його реквізитів (номера телефону, електронної та поштової адреси) розміщується на офіційному веб-порталі ДФС та веб-порталів територіальних органів ДФС.

З 1 січня 2018 року стартувала компанія декларування громадянами доходів.

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

Відповідна інформація розміщена на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна компанія – 2018» та субсайтах територіальних органів ДФС, а також у офіційному виданні ДФС «Вісник. Офіційно про податки». 

Представники ДФС  постійно інформують громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права, зокрема, шляхом особистого прийому громадян, спільних нарад із суб’єктами господарювання, « урядових гарячих ліній»,  участі у міжнародних інвестиційних форумах,  виступів у телеефірі, радіоефірі, проведенням інтернет-конференцій, розміщення матеріалів у друкованих ЗМІ, інтернет-виданнях, головних офіційних сторінках, Facebook, YouTube.   Відповідна інформація також розміщується  на інформаційних стендах, демонструються відеоматеріали в приміщеннях Центрів обслуговування платників.   Зокрема, у пунктах пропуску доступна для ознайомлення Пам’ятка для подорожуючих за кордон у рамках дії безвізового режиму з країнами ЄС .

Крім того, громадян інформують шляхом розміщення інфографіки про зміни до Податкового кодексу України.

Представники структурних підрозділів ДФС беруть активну участь у семінарах, науково-практичних конференціях,  брифінгах, круглих столах, нарадах та навчаннях з питань правової роботи, основних тенденцій розгляду справ у судах, нововведень та новацій у законодавстві. Також, публікуються статті у спеціалізованих виданнях, читаються лекції з проблематики реалізації прав платників податків у сфері податкових правовідносин.

Важливим є також питання підвищення рівня професійної компетентності працівників органів ДФС.  Відповідно до Плану–графіку навчання державних службовців в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України на 2018 рік працівники органів ДФС брали участь у короткостроковому семінарі на тему: «Сучасні тенденції щодо забезпечення гендерної рівності в Україні».

У рамках професійного навчання без відриву від роботи для працівників структурних підрозділів апарату ДФС  заплановано проведення лекційного заняття на тему : «Забезпечення конституційного права на доступ до публічної інформації».

Університетом державної  фіскальної служби України  постійно проводяться лекції, зустрічі з юридичних питань.

Зокрема, проведено:

- лекторії в загальноосвітніх школах Ірпінського регіону студентами - консультантами НПЛ «Юридична клініка» на тему: «Я знаю свої права»;

- зустрічі з громадянами Приірпіння за участі студентів - консультантів НПЛ «Юридична клініка» для надання консультацій з питань земельного, спадкового, сімейного, пенсійного законодавства  тощо;

- відео-консультування з юридичних питань на каналі Youtube Університету;

- лекторій для студентів 1 курсу на тему: «Захист прав студентів»;

- брейн-ринг з правознавства: «Правові орієнтири»;

- тематичну виховну годину на тему: «Правове виховання студентської молоді»;

- проведено тематичну кураторську годину на тему: «Кібербуллінг як проблема порушення прав людини» інш.

На структурні підрозділи ДФС також покладено функцію щодо надання податкових консультацій з питань оподаткування, митної справи, адміністрування єдиного внеску, а також діяльності ДФС.

Вказаний напрямок діяльності полягає у наданні індивідуальних консультацій платникам податків, роз’яснень  у сфері податкових правовідносин, оглядів практики розгляду справ у судах, інформаційних матеріалів про податки і збори, нормативно-правових актів, що регламентують їх адміністрування та сплату.

З метою підвищення правових знань громадян, платників, здійснюється оприлюднення усіх наданих індивідуальних податкових консультацій на офіційному веб-порталі ДФС. Кожен бажаючий має можливість ознайомитись з офіційною позицією органу з того чи іншого питання у галузі оподаткування, адміністрування ЄСВ, дотримання вимог законодавства, контроль за яким покладено на органи ДФС.

Представники ДФС беруть участь у семінарах, науково-практичних конференціях, круглих столах, нарадах та навчаннях з питань правової роботи, основних тенденцій розгляду справ у судах, нововведень та новацій у законодавстві. Також, публікуються статті у спеціалізованих виданнях, читаються лекції з проблематики реалізації прав платників податків у сфері податкових правовідносин.

У поточному році, з метою реалізації Плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.09.2018 №681-р,  розроблено План заходів ДФС з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права, який затверджено наказом ДФС від 28.09.2018 №622.

Слід зауважити, що  працівниками органів ДФС постійно здійснюються заходи, пов’язані із наданням первинної правової допомоги, у тому числі направлені на реалізацію і захист соціально-економічних прав людини, зокрема учасників АТО, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб. Разом з іншими департаментами береться участь у розгляді та погодженні законопроектів з вищезазначених питань.