Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Григорій Іванович Бондаренко

17.12.2010

Бондаренко Григорій Іванович

, Заслужений економіст України, був одним із фундаторів Державної податкової адміністрації України. За рекомендацією першого керівника ДПА України М.Я.Азарова в 1996 році був призначений його заступником. Ця рекомендація досвідченого економіста і фінансиста М.Я.Азарова була невипадковою.

Г.І.Бондаренко за своєю долею, життєвим становленням, вчинками та здобутками, дійсно, унікальна людина. Будучи «дитиною війни» (народився 13 березня 1941 року в с.Михайлівка Богуславського району на Київщині), він не просто зазнав голодного і холодного післявоєнного дитинства, як інші його ровесники, а й в 10 років осиротів.

Подальшу освіту Григорій Бондаренко здобував з 1961 року в Одеському фінансово-кредитному технікумі, після якого був направлений економістом інспекції держдоходів Переяслав-Хмельницького міського фінансового відділу, а вже через чотири місяці його переводять інспектором держдоходів Богуславського райфінвідділу.

Без відриву від роботи він поступає на заочний факультет «Фінанси і кредит» Київського інституту народного господарства, який успішно закінчує в 1969 році.

З 1965 по 1972 рік він працює спочатку другим, а тоді першим секретарем Миронівського райкому комсомолу.

Орден Трудового Червоного прапора за практичну комсомольську роботу, який отримав Григорій Бондаренко, тоді – на початку 1970-их років був в практиці рідкісним випадком. Але ця нагорода 30-річного секретаря райкому комсомолу була своєрідним підсумком його юності і заспівом подальшого зростання.

В характері Г.І.Бондаренка бути завжди наближеним до реального, практичного життя. Саме цим можна пояснити незрозумілим для колег вчинок Григорія Івановича, коли він в розквіті адміністративної кар’єри, попросився на посаду голови правління відсталого колгоспу імені Куйбишева с.Яхни Миронівського району. Відсталі до цього Яхни буквально вже за рік увійшли до твердої п’ятірки кращих господарств Миронівського району.

Далі Григорій Бондаренко повертається в Миронівський райком партії його другим секретарем, а далі – з 1973 по 1976 рік він був головою Миронівського райвиконкому. В 1973 році його вдруге нагороджують орденом Трудового Червоного прапора.

З 1976 по 1988 рік Г.Бондаренко працює заввідділом торговельно-фінансових органів Київського обкому Компартії України.

В 1988 році нове кадрове призначення. Він стає першим заступником начальника Головного планово-економічного управління Київського облвиконкому. Далі керуючим справами Верховної Ради України Григорій Іванович пропрацював з 1992 по 1996 роки. Бондаренко Г.І. пам’ятають в Одесі, і Львові, в Запоріжжі і Криму, і в багатьох інших місцях, де в роки його роботи (1996-2002рр. і пізніше) було збудовано, відреставровано, відвойовано унікальні приміщення для податківців для відпочинку та оздоровлення, які, власне, стали слугувати в основному для зручностей самих платників податків, створили у народі відповідний позитивний імідж Державної податкової служби.

В 2002 році Г.І.Бондаренка обирають народним депутатом України по Київському виборчому округу №92.

В 2006 році Г.І.Бондаренко повертається на роботу заступником голови ДПА України і працює на цій посаді до виходу на пенсію, встигаючи значно поліпшити матеріально-технічну базу багатьох підрозділів ДПС України.

Сьогодні Г.І.Бондаренко є заступником Голови Ради ВГО «Асоціації ветеранів державної податкової служби України» і є депутатом Київської обласної ради народних депутатів.