Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Катерина Олександрівна Фоменко

24.07.2008

Досвід – запорука успіху

У фінансовій сфері було і є багато професіоналів, які поєднують повсякденну практичну роботу з доцільними науковими пошуками, пишуть актуальні статті, читають лекції, видають хороші й потрібні книжки, здобувають наукові ступені, стають заслуженими економістами. Ця розповідь про одну із таких фінансистів – Катерину Олександрівну Фоменко, людину з аналітичним мисленням і багатством душі, яку шанують не лише колишні співробітники, а й фахівці різних підприємницьких структур.

Народилася Катерина Олександрівна в робітничий сімї, вчилася, працювала та мешкає в місті-герої Одесі. Після семирічки навчалася у фінансово-економічному технікумі, який успішно закінчила в 1951 році, отримавши диплом з відзнакою. Потім працювала інспектором по державних доходах у міськфінвідділі, здобувала вищу освіту в кредитно-економічному інституті (закінчила в 1957 році).

У січні 1962 року її переводять до облфінвідділу на посаду економіста по фінансуванню місцевого господарства, а в 1965-1989 роках (понад 24 роки) вона виконувала обов’язки старшого бухгалтера-експерта по централізації і механізації бухгалтерського обліку в господарських організаціях області.

Здавалося б, за віком і результатами роботи Катерина Олександрівна набула законного права на заслужений відпочинок, проте вона не зупиняється на досягнутому – з березня 1990 по травень 2000 року продовжує працювати заступником начальника відділу держдоходів облфінуправління, заступником начальника обласної податкової інспекції, радником управлінь аудиту та документальних перевірок, і насамкінець – радником Державної податкової адміністрації в Одеській області.

Її працелюбність, відповідальність, прагнення досягти найліпших результатів відзначено подяками, почесними грамотами, а також медаллю «За трудовое отличие» та орденом «Знак Почета». Має вона і почесне звання заслуженого працівника державної податкової служби України.

Катерина Фоменко цілком справедливо заслужила і повагу колег за професіоналізм, чуйність і готовність прийти на допомогу у разі вирішення складних питань.

Підготовка і видання Катериною Олександрівною понад 10 методичних посібників – це особливий і важливий етап її роботи, спрямованої на всебічне впорядкування бухгалтерського обліку, досягнення дійсно цивілізованих взаємовідносин платників податків з державою. Найвідоміші з них: «Облік і оподаткування в Україні», «ПДВ: нарахування, відшкодування, методика перевірки», Методика виявлення і виправлення порушень податкового законодавства», «Облік і оподаткування в умовах дії національних стандартів бухгалтерського обліку», «Методичний посібник з відображення в обліку витрат на виробництво, фінансових результатів, спец. фондів, податків і економічних санкцій» тощо.

На велику увагу заслуговують і книги Катерини Фоменко – «К нам пришел налоговый инспектор» та «Нарушения налогового законодательства: выявление и исправление». У першій книзі систематизовано викладено методику бухгалтерського обліку та порядок проведення податковими інспекціями документальних перевірок бухгалтерської звітності підприємств та організацій усіх форм власності з урахуванням галузевих особливостей. На той час видання було актуальним, оскільки становлення в Україні ринкових відносин зумовило кардинальні зміни у методиці бухгалтерського обліку та механізмі оподаткування, а нових підручників, навчальних і практичних посібників з проблемних бухгалтерських і податкових питань не було. Друга книга є продовженням першої, в ній наведено типові порушення податкового законодавства, які розподілено на групи для зручності користувачів. Ці книги стали справжніми провідниками у вітчизняному законодавстві для працівників підприємств і організацій, податкових, фінансових та контрольно-ревізійних служб, аудиторських фірм, а також викладачів і студентів відповідних спеціальностей вузів і технікумів