Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ

24.04.2013

Угода про вільну торгівлю між державами-членами ЄАВТ і Україною була підписана в Рейк'явіку 24 червня 2010 року.

Ця угода охоплює широке коло питань, у тому числі торгівлю товарами (промислова та перероблена сільськогосподарська продукція, риба та інші морські продукти), торгівлю послугами, інвестиції, захист прав інтелектуальної власності, державні закупівлі та положення про конкуренцію.

Двосторонні угоди щодо сільськогосподарської продукції між окремими державами-членами ЄАВТ та Україною також є одним з механізмів створення зони вільної торгівлі між обома сторонами.

Основна Угода охоплює такі теми:

• Торгівля товарами
• Послуги
• Інвестиції
• Права інтелектуальної власності
• Державні закупівлі
• Конкуренція
• інституційні положення
• Врегулювання спорів


ТОРГІВЛЯ ТОВАРАМИ
Промислові товари, що виробляються в Україні, у тому числі риба та інші морські продукти, отримують безмитний доступ на ринки ЄАВТ з моменту набуття чинності Угоди (глава 2). Для таких товарів, вироблених в ЄАВТ та імпортованих в Україну, більшість мит також будуть нульовими з дати набуття чинності Угоди, у той час як більшість інших будуть поступово скасовані протягом 10-річного перехідного періоду (Додатки III і IV ).
Угода передбачає тарифні пільги на перероблену сільськогосподарську продукцію (Додаток II). Тарифні пільги по основним видам сільськогосподарської продукції визначені у двосторонніх угодах про сільськогосподарську продукцію, які є частиною механізмів створення зони вільної торгівлі між Сторонами.
Угода містить положення щодо спрощення торгівлі (Додаток V) та про санітарні та фітосанітарні заходи, технічні регламенти, державні торгові підприємства, субсидії, торговельний захист і виключення, згідно з відповідними угодами СОТ.

ПОСЛУГИ
У Главі 3 про торгівлю послугами мова йде про Генеральну угоду СОТ про торгівлю послугами (ГАТС). Вона охоплює торгівлю у всіх секторах послуг за всіма чотирма способам поставки, за винятком повітряних перевезень.


ІНВЕСТИЦІЇ
Глава 4 спрямована на вдосконалення нормативно-правової бази для інвесторів з країн ЄАВТ і України, які здійснюють інвестування в ринки одна одної в галузях, не зазначених у главі про торгівлю послугами. Угода передбачає недискримінаційний доступ на ринок для прямих інвестицій і справедливе, рівноправне і недискримінаційне ставлення до існуючих інвестицій.

ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Глава 5 і Додаток XIII стосуються прав інтелектуальної власності в усіх сферах інтелектуальної власності, а також заходів з контролю за виконанням.

ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ
Угода передбачає доступ до ринків державних закупівель Сторін на основі взаємності. Принципи викладені в главі 6, однак більш детальні положення містяться в Додатку XIV, а список відповідних суб’єктів, порогових рівнів  та інших положень, що стосуються конкретної країни, - в додатку XV.
Відповідні положення передбачають, яких процедур повинні дотримуватися державні структури, які здійснюють закупівлю товарів, послуг і будівельних послуг вище певного порогового рівня. Положення тісно пов'язані з доопрацьованою Угодою СОТ про державні закупівлі, адаптованою для відображення конкретних інтересів Сторін.


КОНКУРЕНЦІЯ
Сторони визнають, що антиконкурентні практики ведення бізнесу створюють загрозу вигодам від лібералізації, що випливають з Угоди, і наголошують на важливості співпраці з питань, забезпечення виконання антимонопольного законодавства (стаття 7).


ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПОЛОЖЕННЯ І ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
Угода створює Спільний комітет, який контролює і управляє цією Угоди та здійснює контроль за її подальшим розвитком (Глава 8). Спільний комітет може приймати рішення у випадках, передбачених Угодою та виносити рекомендації в інших питаннях.
Глава 9 містить правила і процедури врегулювання спорів, що виникають з Угоди між однією або декількома державами-членами ЄАВТ та Україною.