Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Співробітництво України з ІОТА

Співробітництво України з ІОТА триває з 1999 року, а у вересні 2003 року під час 7-ої Генеральної Асамблеї ІОТА, яка відбувалася у м. Таллінн (Естонська Республіка), було схвалено рішення щодо набуття Україною асоційованого членства в Організації (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2004 № 784).

У зв’язку зі змінами в положенні про членський статус в Організації, затвердженими Резолюцією 8-ої Генеральної асамблеї ІОТА «Про членство та стратегію ІОТА», та змінами до Статуту ІОТА, прийнятими під час 9-ої Генеральної асамблеї ІОТА, починаючи з 2006 року, всі податкові адміністрації європейських країн, які були асоційованими членами ІОТА, набули статусу повного члена. Асоційоване членство в Організації передбачено лише для податкових адміністрацій неєвропейських країн.

У травні 2006 року в м. Будапешті під час 10-ої Генеральної асамблеї ІОТА у результаті голосування абсолютною більшістю голосів Україну було прийнято у повні члени організації. Повне членство в ІОТА затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2006 року № 582.

У Статуті ІОТА визначено загальні умови членства в організації, функції вищого органу − Генеральної асамблеї, інших установчих та технічних органів, повноваження Президента, Виконавчої ради, Внутрішніх аудиторів та Виконавчого секретаря.

Щорічні програми технічної діяльності ІОТА складаються за участі всіх членів Організації. Таким чином кожній податковій адміністрації надається можливість запропонувати для включення до програми саме ті питання, які для неї є найбільш актуальними. Тематичні семінари та симпозіуми охоплюють різні напрями діяльності у сфері податкового адміністрування, починаючи від методів удосконалення роботи у сфері обслуговування платників податків, боротьби з ухиленнями від сплати податків та податковим шахрайством та завершуючи впровадженням найсучасніших інформаційних технологій у процеси прийняття та обробки податкової звітності, аудиту та обліку.

Великою популярністю користуються семінари з вивчення практичного досвіду, під час яких кожен учасник презентує справу із власної практики, а потім під час пленарних дискусій обговорюють шляхи вирішення тих чи інших проблем. У такому форматі регулярно проводяться заходи, присвячені оподаткуванню фінансових інструментів, трансфертному ціноутворенню, шахрайству з ПДВ.

Важливим напрямом діяльності є робота галузевих груп та форумів ІОТА – заходів, які проводяться на регулярній основі за участі найкращих експертів у відповідних галузях. Завданням таких заходів є розробка та вирішення специфічних питань, підготовка детальних методичних рекомендацій, посібників позитивної практики тощо шляхом проведення постійних активних консультацій. Сьогодні в ІОТА працює галузева група за напрямом „Управління боргом” та форуми за напрямами:
• супроводження великих платників податків;
• навчання та підготовка персоналу;
• виявлення та боротьба з шахрайством у сфері ПДВ.

Завданням експертів, які беруть участь у подібних заходах є інформування колег з інших країн про останні досягнення України в тій чи іншій сфері, надання оцінок ефективності такого досвіду, а також вивчення та залучення найбільш прогресивних зарубіжних здобутків. Так, ДПС України широко використовувалася інформація про системи електронної звітності в країнах Європи під час підготовки концепції власного проекту, який сьогодні вже досить успішно використовується.

Важливим здобутком ДПС України є сучасний Інформаційно-довідковий центр (ІДЦ), який надає широкий комплекс послуг для платників податків через різні комунікаційні канали (телефон, електронна пошта, Інтернет). На стадії підготовки та впровадження ІДЦ також широко використовувався посібник ІОТА „Телефонні центри”, в якому зібрано описи існуючих контактних центрів у податкових адміністраціях Європи та міститься велика кількість корисних рекомендацій.
Членами робочої групи ІОТА одноголосно надано високу оцінку досягненням податкової служби України у сфері організації зв’язків із громадськістю, зокрема програмі роботи з молоддю. Досвід України з цього питання включено до посібника ІОТА „Податкова освіта для молоді”, опублікованого у 2008 році.

Ефективно працює служба Технічних запитів ІОТА, за допомогою якої податкова адміністрація країни-члена може отримати на свій запит швидку та детальну відповідь, складену на підставі отриманої інформації від інших членів.
Заслуговує на увагу веб-сайт ІОТА, через який країни-члени мають доступ до багатьох інформаційних ресурсів, включаючи податкове законодавство зарубіжних країн, публікації та посібники, інформацію про структури, функції податкових адміністрацій та інших державних органів зарубіжних країн. Крім того, ІОТА видає журнал для податківців „Податкова трибуна”.

Участь в ІОТА передбачає сплату членського внеску. Загальні умови фінансування участі працівників податкових служб у заходах ІОТА виходять із такого розподілу витрат: ІОТА оплачує витрати на проживання та харчування учасників, організаційні витрати, пов’язані із проведенням заходів, місцеві перевезення, а учасники оплачують міжнародний транспорт та консульські послуги.

У 2014 році забезпечено участь представників ДФС України у наступних заходах ІОТА:
• засідання Форуму головних контактних осіб ІОТА (м. Варшава, Польща, 18-20 лютого);
• Генеральна Асамблея (м. Белград, Сербія, 2-5 липня);
• Практичний тренінг ІОТА „Питання трансфертного ціноутворення”, (м. Біль, Швейцарія, 10-12 вересня);
• Семінар ІОТА «Модернізація методів сплати податків» (м. Тбілісі, Грузія, 17-19 вересня);
• Семінар «Використання соціальних ЗМІ та мобільних засобів комунікації податковими адміністраціям» (м. Прага, Чеська Республіка, 14-19 жовтня);
• Семінар «Аудит у реальному часі – підходи до модернізації процесів податкового аудиту (м. Гельсінкі, Фінляндія, 29-31 жовтня);
• Семінар «Збір, обробка та використання інформації третіх сторін» (м. Будапешт, Угорщина, 11-15 листопада);
• Семінар «Досвід податкових адміністрацій у сфері зменшення податкового навантаження» (м. Рига, Латвія, 18-22 листопада);
• Семінар «Стратегії трансформації старіння ІТ систем» (м. Будапешт, Угорщина, 10-12 грудня).

У 2015 році організовано участь представників ДФС України у наступних заходах ІОТА:
• 22-й Форум Головних контактних осіб (м. Загреб, Хорватія, 17-19 лютого);
• Форум на тему «Боротьба з шахрайствами з ПДВ»(м. Краків, Польща, 15-17 квітня);
• Семінар «Використання аналітичної інформації для боротьби з недотриманням податкового законодавства та шахрайством» (м. Будапешт, Угорщина, 06-08 травня);
• Семінар «Технологія «хмарне обчислення» - новий виклик для податкових адміністрацій» (м. Будапешт, Угорщина, 20-22 травня);
• Форум з питань великих платників на тему: «Підвищення рівня дотримання податкового законодавства та податкових надходжень» (м. Кишинів, Молдова, 03-05 червня).
• Генеральна Асамблея ІОТА (1 – 4.07.2015) на тему «Використання платниками податків електронних каналів самообслуговування для забезпечення дотримання податкового законодавства», м. Роттердам, Нідерланди;
• Форум з питань професійного розвитку та навчання, Азербайджанська Республіка, м. Баку (09 – 11.09.15);
• Семінар «Ефективне використання оперативних та дослідницьких даних для виявлення нових сегментів і сфер шахрайств з ПДВ та ухилення від оподаткування», Грузія (19 - 23.10.2015);
• Семінар «Застосування непрямих методів аудиту до заможних фізичних осіб», Литовська Республіка, м. Вільнюс (10-13 листопада 2015 року).

Під час 20-ої Генеральної Асамблеї ІОТА, яка проходила 7-8 липня 2016 року в м. Бухарест (Румунія) Державну фіскальну службу України в особі Голови ДФС Насірова Р.М. вперше обрано Президентом ІОТА на 2016/2017 роки. Ця почесна посада передбачає також Президентство на Генеральній Асамблеї 2017 року та Президентство у Виконавчій Раді організації. Обов’язки Президента включають в себе головування на щорічній Генеральній Асамблеї, скликання та головування на засіданнях Виконавчої Ради, виконання доручень Виконавчої Ради та Генеральної Асамблеї, а також представлення організації у комунікаціях із зовнішніми партнерами та членами.

За результатами голосування до Виконавчої Ради були обрані Болгарія, Данія, Німеччина, Литва, Португалія, Румунія, Словаччина, Іспанія та Україна.
Професійною темою 21-ої Генеральної Асамблеї ІОТА, яка буде проводитися у Києві наприкінці червня 2017 року, обрано таку тему «Сумнівні тенденції та нові бізнес-моделі: виклики та наслідки для податкової адміністрації 21-го століття».