Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Історія створення

Процеси глобалізації та інтеграції, що відбуваються в сучасній світовій економіці, надають безпосередній вплив на стан злочинності в сфері економіки. Спостерігається інтернаціоналізація злочинності, ускладнення схем скоєння злочинних діянь і, як наслідок, труднощі при їх виявленні та розкритті.

Враховуючи, що боротьба зі злочинністю займає особливе місце серед завдань, що стоять в даний час перед співтовариством, йде постійне вдосконалення механізмів координації та взаємодії підрозділів забезпечення економічної безпеки.

У зв'язку з цим керівники органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД 20 жовтня 1999 прийняли рішення про створення Координаційної ради керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав 30 листопада 2000 прийняв рішення про надання КРОПР статусу органу галузевого співробітництва Співдружності Незалежних Держав і затвердив Положення про Координаційну раду керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.

Створення і функціонування КРОПР проводилося на основі послідовного поетапного вирішення тих питань, які відображали ситуацію, що склалася в країнах СНД в сфері економіки та боротьби з податковими та економічними злочинами.

На першому етапі - створення координуючого органу - були визначені основні напрямки та прийняті нормативні документи спільної діяльності в галузі боротьби з порушеннями податкового законодавства на територіях країн СНД.

Другий етап - організаційне оформлення взаємодії - був пов'язаний з формуванням робочих органів КРОПР, до функцій яких входила координація виконання рішень КРОПР.

Третій етап - взаємодія органів податкових (фінансових) розслідувань - характеризувався переходом до організації спільної діяльності з урахуванням стану економічної безпеки кожної держави окремо і Співдружності в цілому.

Установчі нарада керівників органів податкових розслідувань країн СНД відбулась 19 - 20 жовтня 1999 року в місті Мінську. У неї взяли участь керівники Податкової інспекції Республіки Вірменія, Державного комітету фінансових розслідувань Республіки Білорусь, Комітету податкової поліції Міністерства державних доходів Республіки Казахстан, Державної податкової інспекції при Міністерстві фінансів Киргизької Республіки, Головної державної податкової інспекції при Міністерстві фінансів Республіки Молдова, Федеральної служби податкової поліції Російської Федерації, Податкового комітету при Уряді Республіки Таджикистан, Державної податкової адміністрації України.

На нараді було прийнято звернення до Уряду Російської Федерації з проханням в установленому порядку внести на розгляд Ради глав урядів СНД прийнятий Установчими нарадою проект Рішення про створення Координаційної ради керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД, в якості органу галузевої співпраці СНД.

На нараді повноважних представників та експертів держав-учасниць СНД 10 травня 2000 був погоджений і представлений на розгляд Ради глав урядів СНД остаточний проект Положення про КРОПР. 30 листопада 2000 Рішенням Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав прийнято рішення про надання КРОПР статусу органу галузевої співпраці СНД і затверджено Положення про Координаційну раду керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.