Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Всі засідання Координаційної ради

 

Засідання

Дата засідання

Місто та країна проведення

І

23-24 листопада 2000 р.

м. Москва, Російська Федерація

ІІ

28-29 травня 2001 р.

м. Алмати, Республіка Казахстан

ІІІ

5-7 грудня 2001 р.

м. Єреван, Республіка Вірменія

IV

26-27 червня 2002 р.

м. Бішкек, Киргизька Республіка

V

16-17 грудня 2002 р.

м. Тбілісі, Грузія

позачергове

7 квітня 2004 р.

м. Київ, Україна

VI

17-18 червня 2004 р.

м. Душанбе, Республіка Таджикистан

VII

31 березня 2006 р.

м. Москва, Російська Федерація

VIII

21-22 вересня 2006 року

м. Астана, Республіка Казахстан

IX

18-19 жовтня 2007 р.

м. Кишинів, Республіка Молдова

X

18-19 червня 2008 р.

м. Самара, Російська Федерація

XI

9 - 12 вересня 2009 р.

м. Чолпон - Ата, Киргизька Республіка

XII

26 - 29 травня 2010 р.

м. Алмати, Республіка Казахстан

XIII

27-28 жовтня 2011 р.

м. Баку, Азербайджанська Республіка

XIV

20 вересня 2012 р.

м. Одеса, Україна

 

 

На першому засіданні КРОПР, що відбулось 23-24 листопада 2000 року в м. Москві (Російська Федерація), вирішувалися організаційні питання та було затверджено Положення про КРОПР, яке підписали Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан. На цьому засіданні було прийнято рішення про створення Виконавчого бюро в якості робочого органу КРОПР, затверджено Тимчасовий регламент КРОПР.

   

Друге  засідання КРОПР відбулося 28-29 травня 2001 року в м. Алмати (Республіка Казахстан). На ньому головою КРОПР був обраний директор ФСНП Росії  М.Є. Фрадков, були затверджені положення про голову КРОПР, регламент роботи КРОПР, а також положення про постійні комісії, робочі групи експертів КРОПР.

 

Третє засідання КРОПР було проведено 5-7 грудня 2001 року в м. Єревані (Республіка Вірменія). На засіданні відбувся конструктивний обмін думками і були обговорені питання, пов'язані з організацією роботи комісій КРОПР щодо співпраці в області оперативної діяльності, обміну інформаційними ресурсами, співпраці в галузі підготовки кадрів, а також необхідність розробки проекту концепції Об'єднаного банку даних про факти порушень податкового та фінансового законодавства господарюючими суб'єктами на територіях держав - учасниць СНД. Були також вирішені організаційні питання, такі як обрання секретаря КРОПР, визначення його функцій, прийняті рішення про рекомендації з приводу міжнародного листування в рамках оперативно-інформаційного обміну, про рекомендації з підготовки та виконання міжнародних слідчих доручень, затверджено символіку КРОПР.

 

Четверте засідання КРОПР проведено 26-27 червня 2002 року в м. Бішкеку (Киргизька Республіка). На засіданні були підведені підсумки взаємодії органів податкових (фінансових) розслідувань країн СНД і визначена стратегія його розвитку з урахуванням реальної ситуації, що склалася в країнах СНД в галузі забезпечення економічної безпеки.

Було прийнято низку положень, а саме: про комісію КРОПР щодо співпраці в області оперативної діяльності, про комісію КРОПР з питань обміну інформаційними ресурсами, про комісію КРОПР щодо співпраці в галузі підготовки кадрів.

Учасники засідання прийшли до спільної думки про необхідність в інтересах держав - учасниць СНД направлення спільних зусиль на
підвищенні якості взаємодії органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД на принципово важливих напрямках, зокрема при виконанні міжнародних слідчих доручень і здійсненні оперативно-інформаційного обміну, проведенні комплексних міжрегіональних оперативно-розшукових заходів, спільних або спеціальних операцій по документуванню злочинів, що відносяться до підслідності органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД, розвитку прямих контактів територіальних органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД, організації професійного навчання, стажувань і підвищення кваліфікації працівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД, розширення взаємодії з висвітлення в засобах масової інформації діяльності органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД.

 

П'яте засідання КРОПР проведено 16-17 грудня 2002 року в  м. Тбілісі (Республіка Грузія). На цьому засіданні були затверджені плани роботи постійних комісій на перше півріччя 2003 р. та план по реалізації положень міждержавних програм боротьби з незаконним обігом наркотиків та злочинністю.

 

На позачерговому засіданні КРОПР, що відбулося 7 квітня 2004 року в м. Києві, було вирішено ряд організаційних питань, пов'язаних з діяльності  Ради.

Головою КРОПР було обрано заступника Міністра - начальника Федеральної служби по економічним та податковим злочинам МВС Росії С. В. Верьовкіна - Рахальського, секретарем КРОПР - начальника апарата Міністра внутрішніх справ Росії А. В. Прокопчука.

 

Сьоме засідання КРОПР відбулося 31 березня 2006 року в м. Москві (Російська Федерація). При розгляді питання про вибори Голови Координаційної ради керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав-учасниць СНД учасники засідання ухвалили рішення про обрання на дану посаду начальника Департаменту економічної безпеки МВС Росії С. Г. Мещерякова.

За результатами розгляду питання про організацію діяльності Координаційної ради з реалізації положень Міждержавної програми спільних заходів боротьби зі злочинністю на 2005-2007 роки, Програми співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та їх прекурсорів на 2005-2007 роки, Плану реалізації найважливіших заходів, спрямованих на розвиток і підвищення ефективності взаємодії держав - учасниць СНД в економічній сфері в 2003-2010 роках, був затверджений план КРОПР з реалізації зазначених програм.

Відзначена позитивна роль підписання Угоди про співробітництво держав - учасниць СНД у боротьбі з податковими злочинами (2005 рік, м. Тбілісі, Грузія) в формуванні нормативно-правової бази взаємодії.

В ході проведених обговорень було відзначено, що за період діяльності КРОПР проведена цілеспрямована робота з удосконалення взаємодії оперативних підрозділів у виявленні та припиненні економічних і податкових злочинів та отримані позитивні результати проведення спільних операцій. Було прийнято рішення про розробку проекту Регламенту проведення скоординованих оперативно-профілактичних заходів та операцій органами податкових (фінансових) розслідувань.

Також прийнято рішення про внесення на розгляд Ради глав урядів СНД питання про надання статусу базових вищих навчальних закладів з підготовки та перепідготовки кадрів для органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД - членів КРОПР Академії економічної безпеки МВС Росії та Академії фінансової поліції Агентства Республіки Казахстан по боротьбі з економічною і корупційною злочинністю (фінансова поліція).

 

На восьмому засіданні КРОПР, яке проводилося 21-22 вересня 2006 року в м. Астані (Республіка Казахстан), було здійснено аналіз основних загроз у сфері економічної безпеки держав Співдружності і визнана необхідність проведення цілеспрямованих скоординованих дій, спрямованих на боротьбу з ними, затверджено розроблений Виконавчим бюро КРОПР Регламент організації проведення профілактичних і спеціальних операцій органами податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД та схвалено проект Угоди про взаємодію між Секретаріатом Координаційної ради генеральних прокурорів держав - учасниць СНД і Виконавчим бюро Координаційної ради керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД.

 

В ході дев'ятого засідання КРОПР, що відбувся 18-19 жовтня 2007 року в м. Кишиневі (Республіка Молдова), розглянуто питання проведення скоординованих спільних операцій, спрямованих на припинення злочинів у сфері обігу підакцизних товарів, організації зустрічного обміну відомостями про постачання зазначеної продукції. Прийнято рішення про впровадження порядку оперативного обміну попередньою інформацією про господарюючих суб'єктах (сфера діяльності, реєстрація, факт надання звітності до податкових органів) за допомогою офіцерів зв'язку органів податкових (фінансових) розслідувань. На засіданні було прийнято рішення про обрання Головою КРОПР заступника міністра внутрішніх справ Російської Федерації Є.М. Школова та секретарем КРОПР начальника одного з підрозділів ДЕБ МВС Російської Федерації В.В. Белинського.

 

Десяте засідання КРОПР відбулося 18-19 червня 2008 року в м. Самарі (Російська Федерація). На засіданні були прийняті рішення:

- про проведення спільних оперативно-профілактичних заходів, передбачених Планом КРОПР з реалізації Міждержавної програми спільних заходів боротьби зі злочинністю на 2008-2010 роки;

- про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом;

- про вивчення застосування засобів криптографічного захисту при передачі інформації в електронному вигляді між органами податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць СНД;

- про хід реалізації Рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав про затвердження Положення про базову організацію держав - учасниць СНД з підготовки та перепідготовки кадрів для органів податкових (фінансових) розслідувань і надання Академії економічної безпеки МВС Росії та Академії фінансової поліції Агентства Республіки Казахстан по боротьбі з економічною і корупційною злочинністю (фінансової поліції) статусу базової організації держав-учасниць СНД з підготовки та перепідготовки кадрів для органів податкових (фінансових) розслідувань.

 

Одинадцяте засідання Ради було проведене у м. Чолпон - Аті (Киргизька Республіка) 9 - 12 вересня 2009 року. На засіданні розглядалися питання протидії загрозам економічної безпеки в умовах світової фінансової кризи.

На засіданні податковою міліцією ДПА України була представлена інформація про підсумки проведення комплексу скоординованих оперативно-розшукових і спеціальних заходів з протидії незаконному обігу спирту, алкогольної і тютюнової продукції.

У ході засідання затверджено підготовлений Виконавчим бюро КРОПР звіт про діяльність Ради, який у листопаді 2009 року був представлений Головою КРОПР на засіданні Ради глав урядів СНД.

 

Дванадцяте засідання КРОПР відбулося 26 - 29 травня 2010 року в м. Алмати (Республіка Казахстан). Захід був організований Агентством Республіки Казахстан по боротьбі з економічною і корупційною злочинністю (фінансова поліція) за сприяння Виконавчого бюро КРОПР.

За підсумками заходу були підписані такі документи:

- рішення про перспективи діяльності Координаційної ради керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав з протидії фінансуванню тероризму та екстремізму;

- рішення про діяльність Координаційної ради керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав щодо зниження рівня тіньової економіки;

- рішення про діяльність органів податкових (фінансових) розслідувань держав-учасниць СНД з протидії корупційній злочинності;

- рішення про взаємодію органів податкових (фінансових) розслідувань держав-учасниць СНД на прикордонному рівні;

- рішення про підвищення ефективності співпраці органів податкових (фінансових) розслідувань в рамках Угоди про співробітництво держав-учасниць СНД у боротьбі з податковими злочинами від 3 червня 2005 року;

- рішення про проект Рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав про внесення змін і доповнень до Положення про Координаційну раду керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.

 

Тринадцяте засідання Ради пройшло в період з 27 по 28 жовтня 2012 в м. Баку (Азербайджанська Республіка). Захід організовано на базі Департаменту попереднього розслідування податкових злочинів при Міністерстві по податках Азербайджанської Республіки.

В ході засідання заступник міністра внутрішніх справ Російської Федерації І.В. Альошин та керівник одного з підрозділів УЕБ та ПК МВС Російської Федерації С.В. Бугаєв були обрані Головою та Секретарем КРОПР відповідно, а також було намічено перспективні напрямки діяльності органів податкових (фінансових) розслідувань держав-учасниць СНД в 2012 році.

Так, основними напрямами роботи у 2012 році визначені захист прав інтелектуальної власності, протидія обороту фальсифікованої та неякісної продукції, а також зниження рівня тіньової економіки.

 

Чотирнадцяте засідання КРОПР відбулось 20 – 21 вересня 2012 року у м. Одесі.

Засідання пройшло в розширеному форматі за участю керівників органів податкових (фінансових) розслідувань країн СНД, та Західної Європи, високопосадових осіб з Європолу, Організації економічного співробітництва та розвитку, а також народних депутатів України та Російської Федерації (загалом 39 іноземців, які є представниками 17-ти країн та 3-х міжнародних організацій).

Від української сторони участь взяв керівний склад податкової міліції ДПС України, представники центрального апарату податкової міліції ДПС України, перші заступники голів – начальники Управлінь податкової міліції ДПС у областях, АР Крим, у м.м. Києві та Севастополі, співробітники Державної податкової служби в Одеській області.

Головою Координаційної ради керівниками служб податкових (фінансових) розслідувань держав – учасниць СНД було обрано Першого заступника Голови ДПС України – начальника податкової міліції А.В. Головача, функції виконання Виконавчого бюро КРОПР покладено на Державну податкову службу України. Також обрано нового Секретаря КРОПР, яким став начальник відділу зовнішніх зв’язків ГУПМ ДПС України С.П. Дубина.

У ході активної роботи Координаційної ради, прийнято низку рішень щодо напрямків подальшого співробітництва та взаємодії органів фінансових (податкових) розслідувань країн Східної, Західної Європи та Азії. Прийняті рішення направлені на активізацію міжнародного співробітництва та перехід на нові методи та форми взаємодії.

Одним з документів було прийнято рішення щодо аналізу криміногенної ситуації в основних галузях економіки держав – учасниць СНД для визначення суб’єктів господарювання, які у своїй діяльності застосовують незаконні схеми здійснення фінансових та інших операцій у сфері економіки з метою їх руйнування спільними зусиллями.

Також були прийняті рішення щодо посилення боротьби зі злочинністю за такими напрямками як протидія легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, незаконним операціям у сфері зовнішньоекономічної діяльності та незаконного виводу капіталів у юрисдикції з пільговими режимами оподаткування.