Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Завдання, функції і форми діяльності

Координаційна рада керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав-учасниць СНД (КРОПР) є органом галузевого співробітництва, що здійснює координацію діяльності компетентних відомств держав Співдружності. КРОПР виступає організаційною формою, яка забезпечує взаємодію в сфері виявлення, попередження та припинення економічних і податкових злочинів, реалізації політики забезпечення економічної безпеки.

Створення Ради обумовлено необхідністю вдосконалення і розширення співробітництва і координації діяльності у боротьбі з порушеннями податкового та фінансового законодавства держав-учасниць СНД.

Членами КРОПР є керівники органів податкових (фінансових) розслідувань держав - учасниць Співдружності: Азербайджану, Республіки Білорусь, Вірменії, Киргизстану, Молдови, Російської Федерації, Казахстану, Таджикистану та України. В ході засідань Ради в якості спостерігачів постійно приймають участь керівники компетентних органів Латвії, Литви та Естонії.

У своїй діяльності Рада керується Статутом та іншими документами Співдружності Незалежних Держав, рішеннями Ради глав держав і Ради глав урядів, двосторонніми та багатосторонніми угодами про співробітництво в боротьбі з податковими та економічними злочинами, Положенням про КРОПР, в якому визначено її правовий статус, функції та організаційні основи діяльності.

Основною формою діяльності КРОПР є засідання, які проводяться щорічно. За минулий час проведено 14 засідань Ради.

У засіданнях КРОПР беруть участь керівники органів податкових (фінансових) розслідувань, у виняткових випадках їх заступники, керівники служб, до складу яких входять органи податкових (фінансових) розслідувань, а також представники інших міністерств і відомств, співробітники робочих органів КРОПР, міжнародних організацій та органів податкових (фінансових) розслідувань інших держав, які не є членами КРОПР.

Рішення КРОПР з основних питань приймаються консенсусом, а з процедурних питань - більшістю голосів. Це дозволяє врахувати інтереси всіх учасників і є основою успішного виконання прийнятих рішень.
Керівництво КРОПР здійснює Голова, на якого покладено організацію виконання рішень Ради глав держав, Ради глав урядів СНД. Він представляє КРОПР на засіданнях статутних органів та органів галузевого співробітництва СНД з питань, пов'язаних з діяльністю цієї організації.

КРОПР має постійно діючі організаційні структури, призначені для забезпечення ефективного розвитку та координації багатостороннього співробітництва компетентних органів податкових (фінансових) розслідувань, в якості яких виступають секретар і Виконавче бюро КРОПР.

Бюро вивчає, погоджує та розробляє пропозиції щодо напрямів взаємодії у боротьбі з економічними злочинами, здійснює організацію проведення засідань КРОПР, проводить правову експертизу, доопрацювання та узгодження проектів міжнародних угод.

Виконавче бюро безпосередньо організовує взаємодію підрозділів органів податкових (фінансових) розслідувань з оперативних питань та питань оперативно-інформаційного обміну, постійно взаємодіє з Виконавчим комітетом СНД з питань вироблення єдиної позиції з протидії економічним і корупційним злочинам.