Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Загальна інформація стосовно програми «Підтримка секторальної політики управління кордоном в Україні»

Угода про фінансування програми «Підтримка секторальної політики управління кордоном в Україні» (далі – Програма) підписана 3 жовтня 2011 року Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Клюєвим А.П. та 31 жовтня 2011 року - Директором Генерального директорату з питань розвитку і співробітництва EuropeAid Маркусом Корнаро.

Державна програма, що реалізується у відповідному секторі (Державна цільова правоохоронна програма «Облаштування та реконструкція державного кордону» на період до 2015 року), спрямована на модернізацію державного кордону України шляхом покращення механізмів контролю, вдосконалення відповідної нормативно-правової бази, приведення інфраструктури пунктів пропуску у відповідність з європейськими стандартами і завершення переговорів з питань визначення та демаркації кордонів.

Крім того, програма підтримки секторальної політики передбачає надання допомоги у процесі реалізації Концепції інтегрованого управління кордонами від 27 жовтня 2010 р. та Плану заходів щодо її реалізації від 5 січня 2011 р., які охоплюють пріоритетні напрями роботи у сфері безпеки кордонів і спрощення процедур.

Основні виконавці Програми:

– Міністерство доходів і зборів України (Державна митна служба України);

– Державна прикордонна служба України.

Головна мета програми - підтримка зусиль Уряду України у досягненні оптимального балансу між безпекою кордонів та сприянням законному переміщенню осіб і товарів, відповідно до стандартів ЄС.

Термін виконання Угоди - 6 років.

Період виконання поділяється на дві стадії:

1. Період практичної реалізації, який починається з дня набрання чинності Угодою про фінансування (01.11.2011) і складає 4 роки;

2. Завершальна стадія, яка складає 2 роки і починається з дня закінчення періоду практичної реалізації.

Загальна вартість проекту – 66 млн. євро, що включає бюджетну підтримку (60 млн. євро) та технічну допомогу (6 млн. євро) Європейського Союзу.

Внесок Бенефіціара до Програми – 0 євро.

Виконання критеріїв результативності у 2013 році

Міністерство доходів і зборів України відповідає за виконання наступних індикаторів Програми:

1.1.            Впровадження системи митного контролю, заснованої на аналізі ризиків та митному пост-аудиті, завдяки чому кількість фізичних оглядів скоротиться і складе максимум 5% від загальної кількості митних декларацій – виконано

У 2013 році відсоток проведення митних оглядів становив 3,44%.

1.2.  Поліпшення становища України у рейтингу Світового банку „Торгівля через кордони”

 У 2013 році в рейтингу „Ведення Бізнесу-2014” за напрямом „Міжнародна торгівля” Україна зайняла 148 позицію (з урахуванням включення до цьогорічного рейтингу чотирьох нових країн, три з яких потрапили на позиції вищі, ніж позиція України, позиція України залишилась незмінною).

Внаслідок впровадження нового Митного кодексу та вжиття організаційних заходів, у звіті „Ведення бізнесу-2014” Світовий Банк відзначив як факт проведення реформи в митній сфері, так і те, що вона призвела до скорочення часу оформлення митних декларацій та зменшення відсотку товарів, що підлягають митному огляду.

Згідно з даними звіту Світового банку „Doing Business 2014”, тривалість часу за показником «Час на митне оформлення та технічний контроль», на який впливає діяльність Міністерства доходів і зборів (Україна знаходиться серед лідерів рейтингу по регіону), для експорту скоротилась з 2 днів до 1, а для імпорту – з 7 до 2. Завдяки цьому час експорту скоротився з 30 днів до 29, а імпорту – з 33 до 28.

При цьому час підготовки документів щодо імпорту склав 20 днів, а щодо експорту – 22 (враховуються не тільки митні документи).

1.3.  Виконання у повному обсязі стратегії "Електронна митниця", яка дозволить створити електронне ("безпаперове") середовище для торгівців відповідно до Програми ЄС щодо інформаційно-комунікаційних технологій у митній сфері (Як мінімум 80% декларацій на момент надання  другого змінного траншу) – виконано

У 2013 році подано та оформлено в електронному вигляді 87% митних декларацій (електронних декларацій подано та оформлено 2 748 002; загальна кількість поданих і оформлених митних декларацій 3 337 927)

1.4.  Запровадження спрощених процедур відповідно до оновленої Програми ЄС у митній сфері та Митного кодексу (запровадження 7 процедур з 8 на момент отримання другого змінного траншу) – частково досягнуто (процедури представлені, але законодавство не повністю адаптоване до програм ЄС)

Міндоходів розроблено проект наказу „Про надання підприємству статусу уповноваженого економічного оператора”, який оприлюднений 15.10.2013 і розміщений на офіційному сайті Міндоходів.

На цей час проект наказу проходить процедуру обговорення з представниками громадськості та бізнес асоціацій.

З метою узгодження та доповнення положень Митного кодексу України на основі повного врахування вимог Рамкових стандартів ВМО, Кіотської конвенції та законодавства ЄС, зокрема, впровадження інститут митних спрощень для підприємств, використання яких не потребуватиме отримання статусу уповноваженого економічного оператора, Міністерством підготовлений проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо спрощення митних формальностей для уповноважених осіб». Враховуючи, що законопроект розробляється з урахуванням перспективи взаємного визнання УЕО України та ЄС, проект направлено до Представництва України при ЄС разом з переліком питань щодо упровадження УЕО, з яких потребується допомога сторони ЄС, для обговорення у ході відеоконференції та експертної зустрічі з робочою групою ЄС.

2.2. Як мінімум 80% персоналу ДПСУ та ДМСУ повинні пройти підготовку за місцем роботи щодо модернізованих процедур прикордонного контролю – частково досягнуто

На виконання Плану підвищення кваліфікації посадових осіб митної служби України на 2013 рік, затвердженого наказом Держмитслужби України від 14.01.2013 № 8, та наказу Міндоходів України від 09.08.2013 №  341 „Про організацію підвищення рівня професійної компетентності працівників територіальних органів Міндоходів у другому півріччі 2013 року” у період із січня по грудень 2013 року організовано підвищення кваліфікації 2813 посадових осіб, що складає 26,1% від фактичної чисельності працівників (з них, 812 посадових осіб безпосередньо здійснюють митний контроль та митне оформлення).

Із загальної кількості працівників 212 посадових осіб підвищили свої професійні знання із питань удосконалення процедур прикордонного контролю та комплексного управління кордонами на міжнародних навчальних заходах (семінарах, тренінгах, конференціях, навчальних курсах, під час навчальних поїздок та обміну досвідом), що проводились у рамках співробітництва з міжнародними організаціями та за рахунок міжнародної технічної допомоги.

2.3. Скорочення часу очікування на державному кордоні для транспортних засобів і пасажирів (завдяки модернізованій інфраструктурі та скоординованому  контролю) (час очікування скоротиться на 33% на момент надання другого змінного траншу) – виконано.

Середній час здійснення митного контролю в пунктах пропуску (вантажний автотранспортний засіб з товаром): 2010 рік – 1 год. 35 хв.; 2011 рік – 1 год. 25 хв.; 2012 рік – 1 год.; у ІІ півріччя 2013 року – 50 хв.; станом на кінець 2012 року показник скорочення часу становив 29%; станом на кінець 2013 року показник скорочення часу становив 41%.

2.4. Створення міжвідомчої телекомунікаційної оперативної (24 години на добу 7 днів на тиждень) мережі для ДПСУ та ДМСУ як мінімум на 30 стратегічно важливих міжнародних пунктах перетину кордону (становлення на 10 стратегічних пунктах пропуску)

У рамках удосконалення міжвідомчого інформаційного обміну між митними органами Міністерства доходів і зборів та Адміністрацією Держприкордонслужби в рамках державного бюджетного фінансування проведено значну роботу, а саме: 3.1. На Центральному рівні: створено Центр обробки даних Міндоходів України. 3.2. На рівні пунктів пропуску: здійснено у повному обсязі модернізацію локально-обчислювальних мереж (далі – ЛОМ) пунктів пропуску “Тиса”, “Ягодин”, “Гоптівка”, “Грушів ” (у тому числі, забезпечено обладнанням для підключення до ДПСУ на локальному рівні). 26 інших найбільш важливіших автомобільних міждержавних пунктів пропуску забезпечено мережевим обладнанням (у тому числі для забезпечення підключення до ДПСУ на локальному рівні). модернізовано обладнання АСМО в усіх пунктах пропуску в рамках реалізацієї проекту міжнародної технічної допомоги ЄС “Поставка інформаційно-технологічних засобів прикордонного спостереження Державній митній службі України”, митницям Міндоходів передано серверне обладнання, джерела безперебійного живлення, ліцензії на програмне забезпечення та серверні шафи.

3.     Відчутне зменшення рівня корумпованості серед працівників митної служби – частково досягнуто

За 12 місяців 2013 року відкрито 151 кримінальне провадження, у тому числі 96 – за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки Міндоходів (за 12 місяців 2012 року  порушена 81 кримінальна справа, з них 35 – за матеріалами митних органів). 

За 12 місяців 2013 року складено 14 протоколів, в тому числі 2 – за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки Міндоходів. Притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб (за 12 місяців 2012 року – 34 протоколи, в т.ч. 9 – за матеріалами митних органів, притягнуто до адміністративної відповідальності 17 осіб).