Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ВСЕСВІТНЯ МИТНА ОРГАНІЗАЦІЯ

1. Довідка про організацію 

2. Робота технічних органів ВМО 

3. Україна і ВМО 

4. Регіональний навчальний центр ВМО в Україні 

5. Регіональний кінологічний навчальний центр ВМО в Україні

ДОВІДКА ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ

 

Співпраця з Всесвітньою митною організацією – один з пріоритетних напрямів міжнародного митного співробітництва Державної  фіскальної служби України.

Всесвітня митна організація (ВMО) є міжурядовою міжнародною організацією зі штаб-квартирою в м. Брюссель (Королівство Бельгія).

Створення: У 1947 році згідно з запитом Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) створена робоча група із митних питань за участю тринадцяти країн. В 1950 р. в Брюсселі підписана Конвенція (вступила в дію у 1952 р.), згідно з якою створено Раду митного співробітництва (РМС). В 1994 р. РМС отримала нову неофіційну назву – Всесвітня митна організація.

Завдання: розробка міжнародних інструментів регулювання митної справи, розробка та прийняття конвенцій з питань класифікації товарів, митної вартості, правил походження товарів, митних зборів, безпеки ланцюгу постачання товарів, спрощення процедур міжнародної торгівлі, боротьби з правопорушеннями в митній сфері та незаконним переміщенням контрафактної продукції (захист прав інтелектуальної власності), а також боротьби з корупцією, надання підтримки при проведенні реформ та модернізації митних служб.

Функції: (згідно з Конвенцією про створення РМС):

вивчення питань, що стосуються митного співробітництва;

вивчення технічних аспектів митних систем, i пов'язаних із ними економічних чинників;

підготовка проектів конвенцій i поправок до конвенцій, а також внесення рекомендацій щодо їх прийняття зацікавленими Урядами;

розробка рекомендацій, що забезпечують однакове тлумачення i застосування конвенцій;

забезпечення розповсюдження інформації, що стосується митного регулювання i процедур.

ВМО встановлює, підтримує та впроваджує міжнародні інструменти для гармонізації та єдиного застосування спрощених та ефективних митних систем та процедур, які керують рухом товарів, людей та транспортних засобів через митні кордони.

ВМО є форумом, де делегати з країн – учасниць можуть обговорювати митні питання на рівноправній основі. Кожна країна має одного представника та один голос. ВМО пропонує своїм членам широкий вибір Конвенцій та інших міжнародних інструментів. Члени ВМО також можуть скористатися технічною допомогою та навчальними послугами, які пропонує або Секретаріат, або які пропонуються з його залученням.

Секретаріат ВМО: очолює Генеральний секретар, який обирається членами організації строком на п’ять років.

Генеральний секретар ВМО - з 1 січня 2009 року пан Куніо Мікурія (Японія).

 

Керівництво ВМО: здійснюється Радою, на сесії якої щороку збираються всі керівники (на рівні Голів, або їх заступників) митних адміністрацій країн-членів ВМО та Політичною комісією, до якої входить 24 члени, а фінансові справи веде Фінансовий Комітет, до якого входить 17 членів. ВМО працює через свої Комітети, для керівництва роботою Ради обирається Головуючий. Рада займається коригуванням роботи з ключових питань Стратегічного Плану ВМО.

Стратегією розвитку, а також тактичними задачами займаються Політична комісія та Фінансовий комітет (Україна обиралась до Фінансового Комітету (1997 – 1999, 2010 – 2013 рр.) та Політичної Комісії (1998 – 2000 рр.). 

Також діє Робоча група Високого рівня з інституційних питань, навчання та технічної допомоги, Комітет з аудиту та Підкомітет з інтеграції.

Головним інструментом Всесвітньої митної організації, за допомогою якого здійснюється регулювання митної справи її країн-членів (з метою модернізації та ефективного використання міжнародною торгівлею) є конвенції.

Офіційні мови ВМО - англійська та французька.

До складу Секретаріату ВМО входять 165 митних співробітників (48 технічних офіцерів, 36 технічних аташе та 8 стажерів з 54 країн світу).

Генеральний секретар забезпечує загальне керівництво Секретаріатом ВМО, профільними Директоратами, відділом адміністрування та персоналу, дослідницьким відділом та службою комунікацій.

Директорат з питань тарифів і торгівлі відповідає за напрямки  товарної класифікації, митної оцінки і правила походження товарів. Підрозділ забезпечує однакове тлумачення Угоди про Гармонізовану систему опису і кодування товарами, проведення засідань Технічного комітету з митної оцінки та правил походження товарів.

У веденні Директорату з питань відповідності та спрощення перебувають такі інструменти, як переглянута Кіотська конвенція, Рамкові стандарти безпеки та спрощення міжнародного ланцюгу постачання товарів – SAFE, Компендіум з управління ризиками, Правоохоронна митна мережа (CEN), Часові стандарти випуску товарів (TRS), Модель даних ВМО тощо. Цей Директорат координує роботу, пов’язану з проведенням міжнародних митних операцій з протидії комерційному шахрайству, переміщенню наркотиків, тютюнових виробів, порушень прав інтелектуальної власності, небезпечних вантажів та зброї масового ураження. Він координує роботу мережі Регіональних офісів правоохоронного зв'язку (RILOs).

Директорат з інституційного розвитку координує та забезпечує напрямки діяльності з нарощування потенціалу, надання технічної допомоги та підготовки співробітників митних служб. Він забезпечує координацію та управління регіональною структурою, організовує  діагностичні місії, обмін експертами в рамках модернізації, реформування та інституційного митного розвитку. Директорат розробляє стандарти професійної підготовки, залучає донорів, запроваджує спеціальні модулі з дистанційного навчання та координує роботу Інтернет порталу «CLiKC!».

Регіональна структура:

Країни-члени ВМО поділяються на 6 регіонів: Південна, Центральна, Північна Америки та Карибський регіон; Північна Африка, Близький та Середній Схід; Європа; Далекий Схід, Південна та Південно-Східна Азія, Австралія та Тихоокеанські острови; Західна та Центральна Африка, Східна та Південна Африка. Кожний регіон обирає свого координатора, Віце – Головуючого.

Регіональні центри правоохоронного зв’язку (РЦПЗ) здійснюють збір та аналіз даних митних органів з питань додержання вимог митного законодавства та зв'язані між собою мережею, що з 11 офісів у країнах: Камерун, Чилі, Республіка Корея, Федеративна Республіка Німеччина, Мозамбік, Марокко, Польща, Російська Федерація, Саудівська Аравія, Сент-Люсія, Сенегал.

Регіональні Центри з інституційного розвитку (РЦІР) надають допомогу країнам-членам у нарощуванні потенціалу на регіональному рівні.

ВМО усього налічує 6 РЦІР по одному у кожному регіоні в таких країнах, як Азербайджан, Аргентина, Кенія, Кот-д'Івуар, Таїланд та Об'єднані Арабські Емірати.

Регіональні навчальні центри (РНЦи) сприяють реалізації інституційного розвитку шляхом поширення та запровадження стандартів ВМО у вигляді професійних тренінгів, семінарів та навчальних поїздок.

ВМО налічує 24 РНЦ: 7 в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (КНР, Фіджі, Гонконзі, Індії, Японії, Республіці Корея та Малайзії), 3 у Східній і Південній Африці (Кенії, Південній Африці та Зімбабве), 3 у Західній і Центральній Африці (Буркіна-Фасо, Республіці Конго і Нігерії), 6 в Європейському регіоні (Азербайджані, Колишній Югославській Республіці Македонія, Угорщині, Казахстані, РФ та в Україні), 2 у Північній і Південній Америці (Бразилії та Домініканській Республіці) і 3 в регіоні Північної Африки та Близького Сходу (Єгипті, Лівані і Саудівській Аравії).

Відповідно до Конвенції про створення Ради Митного Співробітництва 1950 року до її основних функцій належать:

-  вивчення питань, що стосуються митного співробітництва;

-  вивчення технічних аспектів митних систем, так само як i пов'язаних з ними економічних чинників;

-  підготовка проектів конвенцій та поправок до конвенцій, а також внесення рекомендацій щодо їх прийняття урядами;

-  розробка рекомендацій, що забезпечують однакове тлумачення i застосування конвенцій;

-  розробка рекомендацій для вирішення суперечок, пов’язаних з тлумаченням i застосуванням конвенцій;

-  забезпечення розповсюдження інформації, що стосується митного регулювання i процедур;

-  подання зацікавленим урядам, за власною iнiцiативою або на їх прохання, інформації і рекомендацій;

-  співробітництво з іншими міжурядовими організаціями з питань, що входять до її компетенції.

Разом з Комітетами, Секретаріат реалізує завдання та цілі Стратегічного плану ВМО, який оновлюється щороку і затверджується на сесіях Ради.

Виходячи із Стратегічного плану на наступний період, діяльність ВМО зосереджена на  реалізації 7 основних завдань:

-  сприяння безпеці та спрощенню міжнародної торгівлі, в тому числі гармонізації митних процедур,

-  сприяння справедливому, ефективному та дієвому збору митних надходжень,

-  захист суспільства, громадського здоров'я та безпеки громадян,

-  зміцнення інституційного розвитку митних служб,

-  сприяння обміну інформацією між усіма заінтересованими сторонами,

-  підвищення ефективності та модернізації митних служб,

-  здіснення досліджень та аналізу.

Членами ВМО є митні адміністрації 180 країн світу.

Діяльність організації здійснюється виходячи з запитів її членів, служб.

Офіційний сайт ВМО - www.wcoomd.org

   

РОБОТА ТЕХНІЧНИХ ОРГАНІВ ВМО

 

1. Участь фахівців Державної фіскальної служби України у роботі Технічного Комітету Всесвітньої митної організації з митної оцінки дозволяє отримувати актуалізовану інформацію та відстоювати інтереси України у сфері формування методології визначення митної вартості у відповідності до Угоди Світової організації торгівлі про митну оцінку. Участь України в розробці стандартів в рамках Комітету у сфері трансфертного ціноутворення дозволить використовувати інноваційні можливості, найкращий досвід та інформацію про трансфертне ціноутворення для перевірки транзакцій між пов’язаними сторонами.

2. Участь у роботі Комітету з Гармонізованої системи опису і кодування товарів, Підкомітетах з перегляду Гармонізованої системи, Науковому Підкомітеті вважається за необхідне з урахуванням зобов’язань України в рамках Конвенції про Гармонізовану систему опису і кодування товарів. Участь у робочих органах дозволить сконцентрувати зусилля Служби на аналізі інформації з питань класифікації товарів та моніторингу міжнародної торгівлі. Участь у роботі органів ВМО в цій сфері сприятиме вирішенню проблемних питань у сфері номенклатури товарів, що виникають в Україні. Участь у Комітетах це доручення до прийняття міжнародних рішень щодо поправок до оновлених версій Гармонізованої системи, які мають інтегруватися у національне законодавство.

3. Участь у роботі Постійного Технічного комітету дозволятиме відстоювати інтереси України в процесах та при прийнятті рішень стосовно розробки нових інструментів торговельного спрощення, оновлення керівництв, прийняття резолюцій та рекомендацій ВМО з питань спрощення та гармонізації митних процедур.

4. Участь у роботі Комітету ВМО з інституційного розвитку – це формування позитивного іміджу національної митної адміністрації, налагодження співпраці з іншими країнами, міжнародними міжурядовими, неурядовими та донорськими організаціями.

  5. Політична комісія, Фінансовий комітет та Рада ВМО – надають можливість впливати на керівні стратегічні рішення ВМО стосовно її діяльності, зокрема у політичній (зміни структури, затвердження стратегічного плану, аудиту та основних тематичних напрямів діяльності) та фінансовій сферах (збільшення/зменшення внесків країн до бюджету, підвищення заробітної плати співробітників, визначення капітальних та оперативних видатків ВМО тощо.)

 

УКРАЇНА І ВМО

 

Згідно з Постановою Верховної Ради України від 19 червня 1992 року №2479-XXII та Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 1992 року №229 Україна приєдналася до Конвенції 1950 року про створення Ради Митного Співробітництва і з 10 листопада 1992 року є повноправним членом Всесвітньої митної організації.

15.02.2011 року прийнято Закон України №3018 – VI „Про внесення змін до Закону України „Про приєднання України до Протоколу про внесення змін до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур” (Кіотської Конвенції). Закон набрав чинності 05.03.2011.

У цьому зв‘язку, українською стороною Генеральному секретарю ВМО передано Інструмент про приєднання України до цієї Конвенції, який набрав чинності для України з 15 вересня 2011 року.

Україна є договірною стороною таких Конвенцій ВМО:

-  Конвенція про створення Ради Митного Співробітництва;

-  Міжнародна конвенція про Гармонізовану систему опису та кодування товарів;

-  Міжнародна конвенція про взаємну адміністративну допомогу у відверненні, розслідуванні та припиненні порушень митного законодавства;

- Конвенція про тимчасове ввезення, тощо.

Фінансові зобов’язання України перед ВМО – сплата щорічних членських внесків,  за рахунок яких здійснюється її основна діяльність. У 2017 році ДФС України було сплачено 24964,3 Євро (статутний бюджетний внесок - 23214.3 євро та внесок до РЦІР - 1750 євро) за 2016/2017 фінансовий рік (з 1 липня 2016 року по 30 червня 2017 року).

ДФС України бере активну участь у спільних операціях під егідою ВМО у сферах боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, захисту прав інтелектуальної власності та інших подібних заходах.

З 1995 року в Україні функціонує Національний вузол зв‘язку по правоохоронній роботі, який входить до складу Регіонального вузла зв‘язку (RILO-«Варшава»).

З 2010 року в Україні (з червня 2016 року - на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС України у м.Хмельницький) функціонує Регіональний навчальний центр ВМО, що взаємодіє з Регіональним центром інституційного розвитку в м. Баку.

На базі цього Департаменту також функціонує Регіональний кінологічний навчальний центр ВМО.

У рамках роботи, спрямованої на реалізацію Рамкових стандартів ВМО, ДФС України вживаються заходи для автоматизації інформаційних митних технологій та впровадження системи електронного декларування. Окрім цього, здійснюється підготовка до впровадження системи інтегрованого контролю на основі міжвідомчої взаємодії у пунктах пропуску через державний кордон та  ведеться робота над створенням єдиної міжвідомчої автоматизованої системи збирання, зберігання і обробки інформації, необхідної для здійснення контролю зовнішньоторговельної діяльності. 

 

РЕГІОНАЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР ВМО В УКРАЇНІ

 

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Державною митною службою України і Всесвітньою митною організацією (ВМО) про створення в Україні Регіонального навчального центру (РНЦ) ВМО, у червні 2010 року було створено РНЦ ВМО в Україні (м. Дніпропетровськ).

У 2016 році відбулось переведення Регіонального навчального центру Всесвітньої митної організації (РНЦ ВМО) до м. Хмельницький.

Мета РНЦ ВМО - підготовка і навчання представників митних адміністрацій країн Європейського регіону ВМО та проведення семінарів та тренінгів з митних питань.

Основні завдання:

зміцнення співробітництва між митними адміністраціями та ВМО,

розвиток ефективності і дієвості митних органів,

підготовка та видання наукових і навчальних публікацій з митних питань,

навчання, технічна допомога з уніфікованого застосування ключових митних конвенцій, рекомендацій та стандартів ВМО, тощо.

Штат РНЦ ВМО - співробітники навчальних спеціалізованих установ, які визначаються офіцерами зв’язку.

ВМО надає підтримку у навчанні і методологічну допомогу своїм країнам – членам за рахунок щорічних членських внесків її учасників.

Співробітниками Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС (далі - Департамент), на базі якого нині функціонує РНЦ ВМО, здійснюється не лише реалізація міжнародних навчальних програм, але й підготовка та імплементація спільних заходів з ВМО та митними адміністраціями іноземних держав, підготовка та впровадження навчально-методичних програм, посібників з митної справи відповідно до міжнародних стандартів, проведення міжнародних семінарів та тренінгів для співробітників митних служб. Для розміщення на сайті РЦІР ВМО (http://www.rocb-europe.org/) Департамент готує інформаційні матеріали у рубрику «Новини», слайд-презентації навчально-методичного забезпечення спеціальної та спеціалізованої підготовки у розділ «Робота з кадрами та навчання», тощо.

Департамент співпрацює з Інтерполом і Всесвітньою митною організацією з питань здійснення контролю за ввезенням культурних цінностей на територію України. Отримано погодження Інтерполу на використання бази даних викрадених культурних цінностей.

На сьогоднішній день в Департаменті розроблено і впроваджується спеціальний курс підготовки операторів скануючих систем. Такий курс пропонується для митних адміністрацій країн-членів ВМО Центральної Європи і Чорноморського басейну.

У квітні 2017 року Департамент відвідав експерт ВМО з метою оцінки наявних ресурсів, розробки стратегічного та поточного планів діяльності  для забезпечення розвитку та ефективного функціонування РНЦ ВМО, м. Хмельницький.

Розроблено перспективні напрямки співпраці між РНЦ ВМО в Україні і Європейським Регіональним офісом інституційного розвитку ВМО і надано для розгляду РОІР ВМО. В рамках функціонування на базі Департаменту РНЦ ВМО, Всесвітньою митною організацією спільно з Департаментом за допомоги Львівської митниці ДФС організовано та проведено 22 - 25 травня 2017 року у м. Львів семінар для країн Кавказу та Центральної Азії за темою «Попередня інформація про пасажира (API) - система запису імен пасажирів (PNR)».

Представник РНЦ ВМО (Хмельницький, Україна)) успішно завершив процес акредитації тренерів-експертів ВМО за програмою підготовки експертів-тренерів у сфері стратегічного правозастосування та контролю торгівлі (STCE), про що отримав відповідний сертифікат у січні 2018 року.

Як акредитований експерт-тренер ВМО він взяв участь у проведенні:

- семінару з підготовки експертів-тренерів в сфері стратегічного правозастосування та контролю торгівлі (STCE), який проходив 17-26 жовтня 2017 року штаб-квартирі ВМО (м. Брюссель, Бельгія);

- практичного семінару з питань стратегічної торгівлі та експортного контролю, що відбувся для посадових осіб підрозділу портового контролю порту Дюррес, територіальних митних підрозділів, підрозділів національної поліції та Державного агентства з експортного контролю Албанії, що проходили у м. Тірана, Албанія 2-6 липня 2018 року (тиждень 1) та 08-12 жовтня 2018 року (тиждень 2).

Представник РНЦ ВМО (Хмельницький, Україна) як визнаний експерт ВМО у галузі навчання та розвитку персоналу взяв участь у проведенні:

- практичного семінару з професійної етики для посадових осіб Державного митного комітету Республіки Узбекистан, що проходив 28 травня - 01 червня 2018 року, м. Ташкент, Республіка Узбекистан;

- Першої глобальної зустрічі експертів з питань цілісності, доброчесності та боротьби з корупцією, що проходила 23–26 жовтня 2018 року у м. Брюссель, Королівство Бельгія;

- Другої робочої групи програми «Майстер-тренер» з пост-митного аудиту, що проходила в рамках підготовки тренерів з пост-митного аудиту для країн Східної Африки під егідою Спільного проекту ВМО та Японського агентства міжнародного співробітництва у м. Найробі, Республіка Кенія, 04-08 березня 2019 року.

Два представники РНЦ ВМО (Хмельницький, Україна) у складі делегації Державної фіскальної служби України взяли участь в семінарі з підготовки експертів-тренерів в сфері стратегічного правозастосування та контролю торгівлі (STCE), який відбувся 17-26 жовтня 2017 року штаб-квартирі Всесвітньої митної організації (м. Брюссель, Бельгія).

Вони успішно завершили акредитаційний процес та за результатами проведення 07-10 травня 2019 року регіонального навчального семінару у м. Душанбе, Республіка Таджикистан, отримали сертифікати експертів-тренерів ВМО.

Протягом останніх років фахівцями Департаменту розробляються навчальні модулі для інтерактивних електронних навчальних програм з комп'ютерного моделювання практичних ситуацій у процедурах митного оформлення та митного контролю для наближення реальних ситуацій у процесі навчання. Презентацію таких модулів було проведено працівником Департаменту на дев'ятій Сесії Комітету з інституційного розвитку ВМО (25 лютого - 1 березня 2018 року, м. Брюссель, Бельгія).

16-18 жовтня 2018 року шляхом скайп-включення 3 представники Департаменту участь у 9-й зустрічі керівників Регіональних навчальних центрів Європейського регіону ВМО (м. Баку, Азербайджанська Республіка), де виступили з презентацією про діяльність РНЦ ВМО (м. Хмельницький, Україна) та взяли участь в обговоренні питань порядку денного зустрічі.

Розроблено Стратегічний план РНЦ ВМО (м. Хмельницький, Україна) 2019-2021 р.р. та погоджено його з ЦА ДФС України, РОІР ВМО (м. Баку, Азербайджанська Республіка) і ВМО.

Представник Департаменту виконує функції національного координатора платформи електронного навчання CLiKC!. Станом на сьогоднішній день (починаючи з 2015 року) створено облікові записи та надано доступ до курсів платформи для 270 посадових осіб органів ДФС (105 осіб зареєстровано у 2019 році).

На виконання Стратегічного плану РНЦ ВМО (м. Хмельницький, Україна) розпочато роботу зі створення бази тренерів на регіональному рівні: визначено навчальні теми та напрями для англо- та російськомовних експертів національного рівня. За результатами заслуховування, яке пройшло 21-22 травня 2019 року на базі РНЦ ВМО (м. Хмельницький, Україна), визначено 5 кандидатів у тренери ВМО з можливістю подальшої їх підготовки з розвитку тренерських компетентностей та залучення до проведення регіональних навчальних заходів у системі підвищення кваліфікації працівників митних адміністрацій країн-членів європейського регіону ВМО (за потреби та за запитом відповідних митних адміністрацій).

Представником РНЦ ВМО (Хмельницький, Україна) проведено робочу зустріч з п. Роджером Херманом, Головою Регіонального офісу з інституційного розвитку Європейського регіону ВМО (м. Баку, Азербайджанська Республіка) у м. Київ 28 травня 2019 року.

Під час зустрічі обговорено питання подальшої співпраці, та з урахуванням наданих рекомендацій вжито ряд організаційних заходів, спрямованих на удосконалення комунікації між РНЦ ВМО, РКНЦ ВМО та Регіональним офісом з інституційного розвитку Європейського регіону ВМО (РОІР ВМО).

З 03 по 11 червня 2019 року у Департаменті, на базі РНЦ ВМО (м. Хмельницький, Україна), відбувся тренінг для тренерів з питань контролю торгівлі стратегічними товарами, організований під егідою ВМО та за фінансової підтримки ОБСЄ. Його учасниками стали 15 фахівців - представників митних адміністрацій Азербайджану, Вірменії, Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови та України.

За результатами проведення тренінгу ще один представник ДФС успішно завершив процес акредитації та одержав сертифікат ВМО про визнання експертом тренером ВМО у сфері контролю торгівлі стратегічними товарами.

 

Представники РНЦ ВМО (Хмельницький, Україна) приймають активну участь у проведенні заходів ВМО як в Україні, так і за її межами, що дозволяє одержувати знання про сучасні інструменти і стандарти ВМО та поширювати їх у подальшому серед посадових осіб ДФС з метою приведення процесу реалізації митної справи в Україні до світових стандартів.


 

РЕГІОНАЛЬНИЙ КІНОЛОГІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР ВМО В УКРАЇНІ

 

Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації (далі - РКНЦ ВМО) - це орган з підготовки службових собак для потреб митних органів країн-членів ВМО. Створюється зазвичай на базі вже існуючого кінологічного тренувального органу країни-члена ВМО шляхом надання відповідного статусу Всесвітньою митною організацією.

Штат РКНЦ ВМО - співробітники національного кінологічного тренувального центру.

Враховуючи потужний кадровий потенціал Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС та наявність навчально-матеріальної бази, ДФС було ініційовано перед ВМО питання про утворення РКНЦ ВМО на базі Департаменту спеціальної підготовки та кінологічного забезпечення ДФС та отримано підтримку з боку ВМО.

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Державною фіскальною службою України та Всесвітньою митною організацією, укладеного 16.07.2016 у м. Брюссель (Бельгія), на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС створено Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації. Це єдиний в Україні та 9-ий у світі Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації (ВМО). Чотири з таких центрів знаходяться в Азії (Казахстан, Узбекистан, Азербайджан та Китай) та 3 – в Європі. Восьмий центр, який буде розташовуватись в Саудівській Аравії, знаходиться в процесі створення.

Відкриття Регіонального кінологічного навчального центру - це шанс для України обмінятись досвідом та передовими методиками у галузі кінології з іншими країнами, це шанс для того, аби активніше впроваджувались рамкові стандарти безпеки Всесвітньої митної організації.

У Хмельницькому регіональному центрі готуватимуть кінологічні команди для потреб митних органів країн Східної Європи та Чорноморського басейну,  для пошуку вибухівки, зброї, грошей та наркотичних засобів. Сьогодні також розробляється спеціальна програма  для навчання кінологів та їх собак, які будуть спеціалізуватися на пошуку бурштину, що дуже актуально для нашої держави.

Спільно з іншими митними адміністраціями країн Європейського регіону ВМО видається електронний журнал «Customs. K-9».

У рамках функціонування РКНЦ ВМО розроблено та затверджено Програми підготовки спеціалістів-кінологів зі службовими собаками митних органів зарубіжних країн з пошуку наркотичних засобів, психотропних речовин, зброї, набоїв, тютюнових виробів, грошових банкнот; вибухових матеріалів для правоохоронних органів.

Проведено спеціальну підготовку кінологічних команд для країн європейського регіону, а саме:

- 07-18.05.2018 – з пошуку тютюнових виробів для кінологічної команди Митної служби Словацької Республіки;

- 22.10-02.11.2018 – з пошуку тютюнових виробів та наркотичних засобів для 2 кінологічних команд Республіки Польща.

Розроблено Стратегічний план РКНЦ ВМО (м. Хмельницький, Україна) 2019-2021рр. та погоджено його з ЦА ДФС України, РОІР ВМО (м. Баку) і ВМО.

 

РКНЦ ВМО (м. Хмельницький, Україна) є відомим серед кінологічних служб митних адміністрацій Європейського регіону за своїм високим рівнем проведення підготовки кінологічних команд. Це визнання підтверджується такими індикаторами як участь представників багатьох країн у заходах, проводяться на його базі, так і залучення його представників до міжнародних заходів, що відбуваються в інших державах. Представники РКНЦ ВМО (м. Хмельницький, Україна) гідно несуть надану їм честь представляти ДФС України у міжнародних заходах.