Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задовольнив Вас фаховий рівень працівника ЦОП, до якого Ви звернулися?

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України"

28.08.2015

Повідомлення про розробку та оприлюднення

проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України»

 

Державна фіскальна служба України повідомляє про оприлюднення Міністерством фінансів України проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України» (далі – проект Порядку).

Порядок розроблено відповідно до прийнятого Верховною Радою України Закону України від 1 липня 2015 року № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» з метою визначення єдиного механізму здійснення органами доходів і зборів заходів з метою контролю за досягненням фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку другої і третьої груп обсягу доходу понад 1 млн. гривень.

Так, пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) встановлено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Водночас визначено, що застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії реєстрації платником єдиного податку.

Проект Порядку встановлює шляхи здійснення контролю та передбачає, що за наявності обставин, встановлених Кодексом або іншими законодавчими актами України, органам доходів і зборів надається дозвіл на проведення перевірок платників єдиного податку другої і третьої груп (фізичних осіб – підприємців).

         З метою налагодження всебічного громадського обговорення проект Порядку оприлюднено на офіційному веб-порталі Міністерства фінансів України.

 


 

До списку