Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2005 року № 275 «Про внесення змін до Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом»

03.05.2019

1. Вид та назва регуляторного акта

Постанова Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2005 року № 275 «Про внесення змін до Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом» (далі – постанова).  

2. Виконавець заходів з відстеження

Державна фіскальна служба України.

3. Цілі прийняття акта

Постанову розроблено з метою правового врегулювання здійснення належної організації контролю за переміщенням спирту етилового,  формування та реалізації ефективної державної політики у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів. 

4. Строк виконання заходів з відстеження

Квітень 2019 року.

5. Тип відстеження

Періодичне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Під час періодичного відстеження результативності регуляторного акта використано статистичний метод відстеження.

7. Дані, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Протягом січня − березня 2019 року підприємствами вироблено спирту етилового ректифікованого (зернового, мелясного) – 1138813,73 дал, реалізовано – 1293088,90 дал, у тому числі на внутрішній ринок – 1223938,90 дал, та на експорт – 69150 дал. Крім того, спирту коньячного власного виробництва та/або спирту коньячного, викуреного в Україні, вироблено 178808,38 дал, усього реалізовано – 64639,61, дал, у тому числі на внутрішній ринок – 61086,85 дал, на експорт – 3552,76 дал.

 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

         Постановою Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 року № 194 «Про внесення змін до Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом» (далі – постанова № 194) виключено абзац перший пункту 3 та абзац другий пункту 4 Положення, якими передбачено оформлення та видачу нарядів на відпуск спирту. У зв’язку з цим кількісні та якісні показники надаються у частині п. 6 Положення.

         Основним показником результативності акта є зменшення надходжень на внутрішній ринок фальсифікованої, неякісної, необлікованої продукції, що сприяє збереженню життя та здоров’я громадян  та збільшенню надходжень акцизного податку до державного бюджету.

  Так, за I квартал 2019 року з незаконного обігу вилучено спирту на загальну суму 5,9 млн гривень. Крім того, встановлено 1 випадок нецільового використання спирту.

За результатами проведених перевірок до суб’єктів господарювання застосовано фінансових санкцій та донараховано акцизного податку на суму 59,6 млн гривень.   

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Прийняття постанови сприяло правовому врегулюванню здійснення належної організації контролю за обігом спирту, формуванню та реалізації ефективної державної політики у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів та збільшенню надходжень акцизного податку до державного бюджету.

 

 

В.о. Голови Державної

фіскальної служби України                                                                  О. ВЛАСОВ

До списку