Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року №467 «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може бути проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів України»

24.06.2019

1. Вид та назва регуляторного акта

Постанова Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 467 «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може бути проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів України» (далі – Постанова).

 

2. Виконавець заходів з відстеження результативності регуляторного акта

Державна фіскальна служба України.

 

3. Цілі прийняття регуляторного акта

Постанову розроблено з метою недопущення порушень законодавства України з питань державної митної справи, а також нормативного закріплення переліку підстав проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митницями ДФС.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження

Травень 2019 року.

 

5. Тип відстеження

Періодичне відстеження.

 

6. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження  результативності регуляторного акта здійснювалось шляхом аналізу статистичних даних.

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативністьрегуляторного акта, а також способи одержання даних

Враховуючи цілі регулювання, відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось шляхом аналізу таких статистичних показників: 

кількості проведених митницями ДФС оглядів (переоглядів);

кількості справ про порушення митних правил, заведених митницями ДФС за результатами оглядів (переоглядів);

загальної вартості вилучених предметів правопорушень у справах про ПМП, заведених за результатами огляду (переогляду). 

 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Критерієм оцінки результативності регуляторного акта є аналіз результатів виявлення порушень митних правил.

Аналіз статистичної інформації здійснено в розрізі трирічного періоду. Кількісні показники аналізованих даних наведено нижче у порівняльній таблиці.

 

Показники

Періоди

2016 рік

2017 рік

2018 рік

Кількість проведених митницями ДФС оглядів (переоглядів)

 

141 897

179 568

332 514

Кількість справ про порушення митних правил, заведених митницями ДФС за результатами оглядів (переоглядів)

 

5 337

5 308

5 013

Загальна вартість вилучених предметів правопорушень у справах про ПМП, заведених за результатами огляду (переогляду) (грн)

 

364 733 260

393 676 692

497 775 629

 

У цій таблиці спостерігається збільшення показника щодо кількості проведених органами доходів і зборів оглядів (переоглядів) товарів протягом 2016–2018 років. Так само збільшилась вартість тимчасово вилучених предметів правопорушення у справах про порушення митних правил, заведених за результатами проведених оглядів (переоглядів). Вказане свідчить про дієвість основних положень регуляторного акта та доцільність існування вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів.

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Застосування вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів України, забезпечує проведення оглядів (переоглядів) лише за наявності чітко визначених підстав, що сприяє ефективному проведенню процедур митного контролю, виявленню та недопущенню порушень законодавства з питань державної митної справи.

Отже, проведений аналіз і показники результативності регуляторного акта свідчать про доцільність застосування Постанови  та досягнення мети його впровадження.

 

 

 

В.о. Голови Державної

фіскальної служби України                                                                О. ВЛАСОВ

До списку