Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта – постанови Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року № 592 «Про затвердження Порядку переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації з такого податку та форми спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України»

05.09.2019

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Постанова Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року № 592 «Про затвердження Порядку переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації з такого податку та форми спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України» (далі – постанова).

2. Виконавець заходів із відстеження

Державна податкова служба України.

3. Цілі прийняття акта

Постанову розроблено відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у зв’язку зі змінами, внесеними Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Основною метою розробки постанови є затвердження Порядку переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації з такого податку та форми спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

4. Строк виконання заходів із відстеження

 Серпень 2019 року.

5. Тип відстеження

Повторне відстеження.

6. Методичні рекомендації результатів відстеження

Для одержання результатів базового відстеження застосовувались статистичні дані.

7. Дані, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Для відстеження результативності регуляторного акта використовувались дані обліково-звітних інформаційних систем Державної податкової служби України щодо платників, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків та подання такими платниками спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Основним показником результативності акта є кількість платників податку на прибуток підприємств, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків та подали спрощену податкову декларацію з цього податку згідно з даними автоматизованої системи ІС «Податковий блок».

За результатами фінансово-господарської діяльності 2018 року кількість платників, які застосували ставку 0 відсотків податку на прибуток підприємств і подали спрощену податкову декларацію з цього податку, становить 37 суб’єктів господарювання малого підприємництва.

Рівень поінформованості платників податку на прибуток підприємств щодо основних положень акта є високим – регуляторний акт оприлюднено на офіційних вебпорталах  Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) та Державної податкової служби України (www.tax.gov.ua).

Наведені показники слугуватимуть джерелом порівняльних даних для аналізу результативності цього акта під час проведення подальших періодичних відстежень. 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення поставлених цілей 

Видання постанови відповідає реалізації положень пункту 46.5 статті 46 Кодексу у частині встановлення Кабінетом Міністрів України форми спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств та порядку переходу платників податків на подання такої декларації.

Прийнятою постановою затверджено форму спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за нульовою ставкою відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу  ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

За результатами звітного (податкового) періоду 2018 року, 37 суб’єктів господарювання склали спрощену податкову декларацію з податку на прибуток підприємств і подали її контролюючому органу у строки, встановлені Кодексом для річного звітного (податкового) періоду.

На підставі проведеного повторного відстеження результативності регуляторного акта можна зробити висновок, що цілі, визначені постановою щодо подання спрощеної форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за нульовою ставкою відповідно до п.16 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, досягнуті.

 

Голова  Державної

податкової служби України                                                   Сергій ВЕРЛАНОВ

 

До списку