Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта – наказу Міністерства доходів і зборів України від 24 грудня 2013 року № 844 «Про внесення змін до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2014 року за № 58/24835.

20.03.2014

Звіт

про базове відстеження результативності регуляторного акта – наказу Міністерства доходів і зборів України від 24 грудня 2013 року № 844 «Про внесення змін до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2014 року за № 58/24835.

 

Виконавець заходів із відстеження – Міністерство доходів і зборів України (Департамент розвитку ІТ, електронних сервісів та обліку платників).

Мета прийняття регуляторного акта – забезпечення реалізації норм статей 7 та 8 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», щодо визначення порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, і порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО).

Строк виконання заходів із відстеження – враховуючи, що для визначення показників результативності регуляторного акта використовуються лише статистичні дані, базове відстеження результативності регуляторного акта проведено з 07 лютого по 1 березня 2014 року станом на 1 березня цього року.

Тип відстеження – базове.

Методи одержання результатів відстеження – аналіз статистичних показників станом на 01.03.2014 щодо кількості КОРО на РРО та на господарські одиниці, які зареєстровані в органах доходів і зборів, кількості суб’єктів господарювання, які зареєстрували КОРО в органах доходів і зборів, що є основою базового відстеження.

Дані, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних – інформація Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб, Реєстру самозайнятих осіб та автоматизованої інформаційної системи реєстрації РРО.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Станом на 01.03.2014 на обліку в органах доходів і зборів перебувають суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія регуляторного акта:

954,7 тис. юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів,

2 160,0 тис. фізичних осіб – підприємців.

Згідно з даними автоматизованої інформаційної системи реєстрації РРО:

1.) станом на 01.03.2014 всього зареєстровано 412 601 КОРО, з них: 

235 931  КОРО на РРО,

176 670  КОРО на ГО;

2.) у 2013 році було зареєстровано 224 549 КОРО, з них:

177 669  КОРО на РРО,

46 880  КОРО на ГО.

Наведені показники слугуватимуть джерелом порівняльних даних для аналізу результативності наказу під час проведення повторного відстеження.

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Оскільки встановлення процедури реєстрації / перереєстрації / скасування реєстрації КОРО відіграє значну роль у податковому контролі за проведенням розрахункових операцій, прийняття регуляторного акта опосередковано впливає на розмір надходжень до державного і місцевих бюджетів та державних цільових фондів, у зв’язку із чим неможливо визначити розмір таких надходжень, пов’язаних саме із дією регуляторного акта.

Ефективність регуляторного акта характеризуватиметься забезпеченням повноти обліку КОРО, що буде визначено на основі порівняльних даних при проведенні повторного та періодичних відстежень результативності регуляторного акта.  

Результатом реалізації регуляторного акта є забезпечення реєстрації КОРО в органах доходів і зборів.

  

Перший заступник Міністра доходів і зборів України                           І.О. Білоус

До списку