Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року № 145 „Про внесення зміни до пункту 1 Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом”

07.04.2014

 

Звіт про періодичне відстеження

результативності  постанови Кабінету Міністрів України

від 17 лютого 2010 року № 145 „Про внесення зміни до пункту 1 Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом”

1.  Вид та назва регуляторного акта

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року № 145 „Про внесення зміни до пункту 1 Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом” (далі – Постанова).

2.  Виконавець заходів із відстеження

Міністерство доходів і зборів України (Департамент контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів).

3. Цілі прийняття акта

Законом України від 21 травня 2009 року № 1391-VI „Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння виробництву та використанню біологічних видів палива” внесено зміни до Закону України від 19 грудня     1995 року № 481/95‑ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, якими визначено, що біоетанол – спирт етиловий зневоджений, виготовлений з біомаси або із спирту етилового - сирцю для використання як біопалива.

З метою приведення норм постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року № 1266 „Про затвердження Порядку визначення виробників і покупців спирту та  здійснення контролю за його обігом” у відповідність до зазначених вище законів України Державна податкова адміністрація України розробила проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до пункту 1 Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом” (далі – проект постанови).

Проект постанови розроблено з метою забезпечення цілісного державного контролю за виробництвом спирту етилового, у тому числі біоетанолу, запобігання незаконному обігу спирту етилового на території України.

Зокрема, з метою приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до норм Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95‑ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” проектом постанови передбачено у пункті 1 Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення   контролю  за  його  обігом,  затвердженого   постановою   Кабінету

Міністрів України від 29 серпня 2002 року № 1266, слова „високооктанової кисневмісної добавки” замінити словом „біоетанолу”.

4. Строк виконання заходів із відстеження

З 27.01.2014 по 31.03.2014.

5. Тип відстеження

Періодичне  відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

  Для одержання результатів повторного відстеження застосовувалися якісні та кількісні показники.

7. Дані, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

При відстеженні результативності цього регуляторного акта використовувалась інформація щодо кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія постанови.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Основним показником результативності є здійснення контролю держави у сфері виробництва та обігу спирту, у тому числі біоетанолу, запобігання незаконному обігу спирту етилового на території України  та здійснення контролю за додержанням законодавства у сфері виробництва та обігу спирту.

Реалізація постанови не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

Дія постанови стосується спиртових заводів та підприємств інших форм власності – виробників біоетанолу.

Постанова не впливає на інтереси інших суб’єктів господарювання, тому не може порушувати або упереджувати їх законні інтереси у сфері  господарювання.

Станом на 1 березня 2014 року мають ліцензію на виробництво спирту етилового 16 суб’єктів господарювання.

На сьогодні займаються виробництвом біоетанолу:

ДП „Наумівський спиртовий завод” (Сумська область),

ДП „Івашківський спиртзавод” (Харківська область),

ДП „Укрспирт” за місцем здійснення діяльності (м. Хоростків, Тернопільська область).

За січень-лютий 2014 року підприємствами спиртової галузі вироблено спирту етилового 2094,2 тис. дал, що менше проти аналогічного періоду минулого року на 278,7 тис. дал. Реалізовано спирту етилового 1891,8 тис. дал, що менше проти аналогічного періоду минулого року на 146,1 тис. дал. Крім того, вироблено 975,8 тис. дал  біоетанолу, що більше ніж у аналогічному періоді минулого на 74,6 тис. дал; спиртовмісних технічних рідин вироблено 160,1 тис. дал, що менше проти аналогічного періоду минулого року на       277,3 тис. дал.  

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Прийняття проекту Постанови відповідатиме реалізації єдиної державної політики у сфері виробництва та обігу спирту.

Прийняття Постанови забезпечило:

здійснення контролю за додержанням законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, у тому числі біоетанолу;

запобігання незаконному обігу спирту етилового на території України;

приведення підзаконних нормативно - правових актів у відповідність до норм Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

 

Перший заступник Міністра

доходів і зборів України                                                                 І.О. Білоус                                                                    

До списку