Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Співставлення даних митної статистики України та Киргизстану за I півріччя 2016 року

23.12.2016

Співставлення проведено за даними Державної митної служби при Уряді Республіки Киргизстан. 

Напрямок переміщення товарів:

Киргизстан – Україна

За даними митної статистики України імпорт з Киргизстану за цей період склав 674 тис. дол. США. «Дзеркальний» йому експорт, за даними митної служби Киргизстану, склав 1 698 тис. дол. США.

Різниця становить 1024 тис. дол. США або киргизькі дані у 1,5 рази перевищують українські (за 100% вважаються дані країни експорту).

Основні причини розбіжностей:

- Застосування різних систем статистичного обліку товарів. Митна служба Киргизії для статистичного обліку застосовує загальну систему (як країна член митного союзу ЄАЕС), ДФС України – спеціальну систему обліку зовнішньої торгівлі.

- Реекспорт з Киргизії товарів походженням з третіх країн, які в імпорті України враховані відповідно до своїх країн походження, всього на суму 88,2 тис. дол. США.

- Реекспорт в Україну киргизьких товарів з третіх країн, які раніше були експортовані до них з Киргизії, всього на суму 148,1 тис. дол. США.

Так, ягоди барбарису, коси та серпи господарчі походженням з Киргизстану були реекспортовані із Російської Федерації і Польщі та відповідно до статистичного експорту Киргизстану не увійшли. В імпорті України враховані за своїми країнами походження.

- Коригування (збільшення) митної вартості товарів при оформленні імпорту в Україні, в тому числі внаслідок перерахунку на умови поставки CIF/DAP, всього на 6,3 тис. дол. США.

- Оформлення товарів у митні режими та процедури, які враховуються в статистиці експорту однієї країни та не враховуються в статистиці імпорту іншої країни.

Так, два турбореактивних двигуна до літака оформлені в режимі «експорт» з Киргизії, а в Україні оформлено ввезення літаку з турбореактивними двигунами для ремонту (операція не включається до статистичного імпорту).

- Перехідні поставки, коли експорт фіксується в одному звітному періоді часу, а відповідний йому імпорт у наступному.

Так, товар «шкіра композиційна» з Киргизстану на суму 30 тис. дол. США оформлено у кінці 2015 року, а відповідний йому імпорт в Україні зафіксовано на початку 2016 року; «частини моторних транспортних засобів» на суму 50 тис. дол. США експортовано з Киргизстану в кінці червня 2016 року, а відповідний йому імпорт в Україні зафіксовано на початку липня 2016 року.

- Об’єктивно-технічні причини.  При перерахуванні вартісних показників із киргизького сом та гривні в долар США (одиницю вартісного обліку)  виникають розбіжності внаслідок застосування різних кросс-курсів перерахунку (у даному випадку Національних банків Киргизької Республіки й України відповідно).

 

Напрямок переміщення товарів:

Україна – Киргизстан

За даними митної статистики України експорт до Киргизстану за січень-червень 2016 року склав 19 224 тис. дол. США. «Дзеркальний» йому киргизький імпорт склав 17 395 тис. дол. США.

Різниця становить 1 879 тис. дол. США або 10% у бік перевищення киргизьких даних.

Основні причини розбіжностей:

- Застосування різних систем статистичного обліку товарів. Митна служба Киргизії для статистичного обліку застосовує загальну систему (як країна член митного союзу ЄАЕС), ДФС України – спеціальну систему обліку зовнішньої торгівлі.

- Коригування (збільшення) митної вартості товарів при оформленні імпорту в Киргизії, в тому числі внаслідок перерахунку на умови поставки CIF/DAP, всього на 822,5 тис. дол. США.

- Перехідні поставки, коли експорт фіксується в одному звітному періоді часу, а відповідний йому імпорт у наступному.

- Реекспорт з України товарів походженням з третіх країн, які в імпорті Киргизії враховані відповідно до своїх країн походження, всього на суму 1 652,5 тис. дол. США.

- Врахуванням у статистичному імпорті Киргизії з України поставок українських товарів,  ввезених з третіх країн, всього на суму 126,7 тис. дол. США.

- Об’єктивно-технічні причини. При перерахуванні вартісних показників із киргизького сом та гривні в долар США (одиницю вартісного обліку)  виникають розбіжності внаслідок застосування різних кросс-курсів перерахунку (у даному випадку Національних банків Киргизької Республіки й України відповідно).

 

Як показав проведений співставний аналіз даних митної статистики взаємної торгівлі України та Киргизстану причини розбіжностей у даних в основному мають об’єктивний, методологічний характер. Дані щодо окремих сумнівних операцій передані для проведення подальших перевірок до контролюючих та правоохоронних підрозділів ДФС України.