Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Співставлення даних митної статистики України та Республіки Молдова за період I півріччя 2016 року

28.12.2016

 

Підстава:

Порядок взаємодії Державної митної служби України та Департаменту митного контролю Республіки Молдова з питань обміну митною статистичною інформацією від 14.07.2000

 

 

Напрямок переміщення товарів:

Молдова – Україна

За даними митної статистики України імпорт з Молдови за цей період склав 20,8 млн. дол. США. «Дзеркальний» йому експорт, за даними Митної служби Республіки Молдова (далі – МС РМ), склав 39,3 млн. дол. США.

Різниця становить 18,5 млн. дол. США або 47% у бік перевищення молдовських даних (за 100% вважаються дані країни експорту).

Основні причини розбіжностей:

- Застосування різних систем статистичного обліку товарів. Митна служба Міністерства фінансів Республіки Молдова для статистичного обліку застосовує загальну систему, ДФС України – спеціальну систему обліку зовнішньої торгівлі.

Довідково:

За даними Національного бюро статистики Республіки Молдова, яке використовує спеціальнусистему обліку зовнішньої торгівлі, обсяг експорту в Україну склав 23 263,3 тис. дол. США (розбіжність з  українськими даними складає 11,9%).

- Оформлення товарів у митні режими та процедури, які враховуються в статистиці експорту однієї країни та не враховуються в статистиці імпорту іншої країни.

Так, поставки пшениці (1,6 млн. дол. США), кукурудзи (2,7 млн. дол. США), оформленні в Молдові на експорт до України, як до останньої відомої країни призначення. Товари слідують транзитом до чорноморських портів України (операції не включаються до статистичного імпорту України)  та далі до третіх країн.

- Коригування (збільшення) митної вартості товарів при оформленні імпорту в Україні, в тому числі внаслідок перерахунку на умови поставки CIF/DAP, всього на 824,9 тис. дол. США.

- Коригування (збільшення) статистичної вартості товарів при оформленні експорту в Молдові, в тому числі внаслідок перерахунку на умови поставки FОВ/DAP, всього на 400,3 тис. дол. США.

- Реекспорт з Молдови товарів походженням з третіх країн, які в імпорті України враховані відповідно до своєї країни походження, всього на суму 4,9 млн. дол. США.

Так, молдовський експорт нафтопродуктів (687 тис. дол. США), помідорів (94 тис. дол. США) представлений реекспортом товарів румунського та турецького походження. В імпорті України ці поставки враховані відповідно до своїх країн походження.

- Врахуванням у статистичному імпорті України з Молдови поставок товарів, де країна походження не задекларована, за країною відправлення товару, всього на суму 1,0 млн. дол. США.

- Реекспорт в Україну молдовських товарів з третіх країн, які раніше були експортовані до них з Молдови, всього на суму 448 тис. дол. США.

- Переміщення товарів громадянами. У митній статистиці Молдови товари, задекларовані громадянами при вивезенні, не включаються до статистичних обсягів, в Україні включаються операції з імпорту товарів громадянами за умови оформлення митної декларації форми МД-2/МД-3, всього на 52 тис. дол. США.

- Перехідні поставки, коли експорт фіксується в одному звітному періоді часу, а відповідний йому імпорт у наступному.

- Технічні причини. При перерахуванні вартісних показників із молдовських лей та гривні в долар США (одиницю вартісного обліку)  виникають розбіжності внаслідок застосування різних кросс-курсів перерахунку (у даному випадку Національних банків Молдови й України відповідно).

- Комбінацією вищенаведених причин.

 

Напрямок переміщення товарів:

Україна – Молдова

За даними митної статистики України експорт до Молдови склав 214,3 млн. дол. США. «Дзеркальний» йому молдовський імпорт склав 178,5 млн. дол. США.

Різниця становить 35,8 млн. дол. США або 16,7% у бік перевищення українських даних.

Основні причини розбіжностей:

- Поставки на адресу молдовських підприємств, які знаходяться на території Придністров’я. Повний облік ввозу товарів придністровськими учасниками ЗЕД митними органами Молдови не здійснюється.

Довідково:

За даними Служби статистики Мінекономіки невизнаної Придністровської Молдавської Республіки обсяг імпорту товарів з України склав 39 400,6 тис. дол. США.

- Застосування різних систем статистичного обліку товарів. Митна служба Міністерства фінансів Республіки Молдова для статистичного обліку застосовує загальну систему, ДФС України – спеціальну систему обліку зовнішньої торгівлі.

Довідково:

За даними Національного бюро статистики Республіки Молдова, яке використовує спеціальнусистему обліку зовнішньої торгівлі, обсяг імпорту з України склав 171 342,3 тис. дол. США (розбіжність з  українськими даними складає 20,0%, а з врахуванням даних ПМР – 1,6%).

- Коригування (збільшення) митної вартості товарів при оформленні імпорту в Молдові, в тому числі внаслідок перерахунку на умови поставки CIF/DAP, всього на 9,6 млн. дол. США.

- Реекспорт з України товарів походженням з третіх країн, які в імпорті Молдови враховані відповідно до своєї країни походження, всього на суму 20,0 млн. дол. США.

- Врахуванням у статистичному імпорті Молдови з України поставок українських товарів,  ввезених з третіх країн, всього на суму 47,6 млн. дол. США.

- Переміщення товарів громадянами. У митній статистиці Молдови товари, задекларовані громадянами на ввезення, не включаються до статистичних обсягів, в Україні включаються операції з експорту товарів громадянами за умови оформлення митної декларації форми МД-2/МД-3, всього на 17 тис. дол. США.

- Перехідні поставки, коли експорт фіксується в одному звітному періоді часу, а відповідний йому імпорт у наступному.

- Технічні причини. При перерахуванні вартісних показників із молдовських лей та гривні в долар США (одиницю вартісного обліку)  виникають розбіжності внаслідок застосування різних кросс-курсівперерахунку (у даному випадку Національних банків Молдови й України відповідно).

- Комбінацією вищенаведених причин. 

Як показав проведений співставний аналіз даних митної статистики взаємної торгівлі України та Молдови причини розбіжностей у даних в основному мають об’єктивний, методологічний характер. Дані щодо окремих сумнівних операцій передані для проведення подальших перевірок до контролюючих та правоохоронних підрозділів ДФС України.