Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Співставлення даних митної статистики України та Республіки Узбекистан за период І півріччя 2016 року

01.02.2017

 

Підстава:

Протокол про порядок взаємодії між Державною митною службою України й Державним митним комітетом Республіки Узбекистан з питань обміну митною статистичною інформацією від 19.02.2007

 

Напрямок переміщення товарів:

Узбекистан – Україна

За даними митної статистики України імпорт з Узбекистану за цей період склав 32,3 млн. дол. США. «Дзеркальний» йому експорт, за даними Державного митного комітету Узбекистану, склав 16,9 млн. дол. США.

Різниця становить 15,4 млн. дол. США або 48% у бік перевищення українських даних.

Загальні причини розбіжності в даних щодо експорту Республіки Узбекистан та відповідного йому імпорту України:

- Реекспорт в Україну узбецьких товарів з третіх країн, які раніше були експортовані до них з Узбекистану, всього на суму 8,0 млн. дол. США.

Так, різниця за поставками в Україну узбецьких полімерів етилену на суму 5,2 млн. дол. США і полімерів пропілену на суму 1,7 млн. дол. США пояснюються їх реекспортом з території Грузії, Литви, Республіки Кореї, Росії, Туреччини.

- Коригування (збільшення) статистичної вартості товарів при оформленні експорту в Узбекистані, в тому числі внаслідок перерахунку на умови поставки FОВ/DAP, всього на 2,1 млн. дол. США.

- Коригування (збільшення) митної вартості товарів при оформленні імпорту в Україні, в тому числі внаслідок перерахунку на умови поставки CIF/DAP, всього на 1,3 млн. дол. США.

- Реекспорт в Україну з Узбекистану товарів, походженням з третіх країн, всього на суму 139 тис. дол. США.

- Перехідні поставки, коли експорт фіксується в одному звітному періоді часу, а відповідний йому імпорт у наступному.

Так, експортований з Узбекистану у кінці 2015 року цинк необроблений на суму 493 тис. дол. США та в червні 2016 року на суму 564 тис. дол. США, оформлено в режимі імпорту в Україні у січні та липні 2016 року відповідно.

- Технічні причини. При перерахуванні вартісних показників з узбецького сума та української гривні в долар США (одиницю вартісного обліку)  виникають розбіжності внаслідок застосування різних кросс-курсів перерахунку (у даному випадку Національних банків Узбекистану та України відповідно).

 

Напрямок переміщення товарів:

Україна – Узбекистан

За даними митної статистики України експорт до Узбекистану склав
65,8 млн. дол. США. «Дзеркальний» йому узбецький імпорт склав 148,6 млн. дол. США.

Різниця становить 82,8 млн. дол. США або 56% у бік перевищення узбецьких даних.

Основні причини розбіжності в даних:

- Реекспорт в Узбекистан українських товарів з третіх країн, які раніше були експортовані до них з України, всього на суму 22,5 млн. дол. США.

Так, поставки в Узбекистан українських пристроїв для навантажування насуму4,5 млн. дол. США та феросплавів на суму 3 млн. дол. США здійснені з території інших країн.

- Реекспорт з України товарів походженням з третіх країн, які в імпорті Узбекистану враховані відповідно до своїх країн походження, всього на суму 606 тис. дол. США.

- Перехідні поставки коли експорт товару фіксується в одному обліковому періоді, а імпорт в наступному, що обумовлено значною географічною відстанню між Україною та Узбекистаном (біля 4 тис. км)

- Поставки через контрагентів-посередників з третіх країн, що обумовлює розбіжності у цінових показниках. За українськими даними такі поставки становлять 30% загальної вартості експорту, за узбецькими 18% загальної вартості імпорту.

Так, за українськими даними середня вартість тонниферосплавів при продажу посереднику складає 700 дол. США за тонну, тоді як за узбецькими даними купівля у посередники відбувається за середньою ціною – 1720 дол. США за одну тонну.

- Застосування різних систем статистичного обліку поставок комплектних об’єктів, а саме, врахування в статистиці експорту України складових комплектних об’єктів за датою митного оформлення, а у статистиці імпорту Узбекистану комплектний об’єкт у повному обсязі відображається за датою митного оформлення останньої його складової (призвело до різниці за вартістю на суму 6,5 млн. дол. США).

- Коригування (збільшення) митної вартості товарів при оформленні імпорту в Узбекистані, в тому числі внаслідок перерахунку на умови поставки CIF/DAP, всього на 863 тис. дол. США.

- Декларування експорту українських товарів, які використовуються в операціях з переробки на митній території України для виготовлення готової продукції із давальницької сировини нерезидента, всього на суму 609 тис. дол. США.

- Технічні причини, зокрема, при перерахуванні вартісних показників із узбецького суму та гривні в долар США (одиницю вартісного обліку) виникають розбіжності внаслідок застосування різних кросс-курсів перерахунку (у даному випадку Національних банків Республіки Узбекистан та Нацбанку України відповідно).

 

Як показав проведений співставний аналіз даних митної статистики взаємної торгівлі України та Узбекистану причини розбіжностей у даних в основному мають об’єктивний, методологічний характер. Дані щодо окремих сумнівних операцій передані для проведення подальших перевірок до контролюючих та правоохоронних підрозділів ДФС України.