Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Співставлення даних митної статистики України та Республіки Білорусь за 2016 рік

31.05.2017

 

Підстава:

Протокол про взаємодію Міністерства доходів і зборів України та Державного митного комітету Республіки Білорусь у сфері митної статистики взаємної торгівлі від 07.10.2013

 

Напрямок переміщення товарів:

Білорусь – Україна

За даними митної статистики України імпорт з Білорусі за цей період склав 2,79 млрд. дол. США. «Дзеркальний» йому експорт, за даними Державного митного комітету Білорусі, склав 2,84 млрд. дол. США.

Різниця в статистичних даних становить 50 млн. дол. США або 2% в бік перевищення білоруських даних.

Загальні причини розбіжності в даних щодо експорту Республіки Білорусь та відповідного йому імпорту України:

- Перехідні поставки, коли експорт фіксується в одному звітному періоді часу, а відповідний йому імпорт у наступному.

Так, бітум експортований з Білорусі в листопаді-грудні 2015 року на суму 3 млн. дол. США та в листопаді-грудні 2016 року на суму 2,3 млн. дол. США, оформлено в режимі імпорту в Україні у 2016 році та у 2017 році відповідно.

- Коригування митної вартості товарів при оформленні імпорту в Україні, в тому числі внаслідок перерахунку на умови поставки CIF/DAP.

- Реекспорт з Білорусі товарів походженням з третіх країн, які в імпорті України враховані відповідно до своєї країни походження, всього на суму 57,5 млн. дол. США.

Так, різниця за поставками з Білорусі частин для транспортних засобів на суму 5,8 млн. дол. США пояснюються їх походженням з третіх країн (насамперед з Російської Федерації на суму 5,4 млн. дол. США). В імпорті України вони враховані відповідно до своєї країни походження.

- Врахуванням у статистичному імпорті України з Білорусі поставок товарів, де країна походження не задекларована (на суму 9,4 млн. дол. США), за країною відправлення товару.

- Імпорт білоруських товарів з території третіх країн, куди вони попередньо були експортовані з Білорусі, всього на суму 4,3 млн. дол. США.

Так, з території Росії і Польщі ввезено білоруських шин на суму 372 тис. дол. США.

- Технічні причини. При перерахуванні вартісних показників із білоруських рублів та гривні в долар США (одиницю вартісного обліку)  виникають розбіжності внаслідок застосування різних кросс-курсів перерахунку (у даному випадку Національних банків Білорусі й України відповідно).

 

Напрямок переміщення товарів:

Україна – Білорусь

За даними митної статистики України експорт до Білорусі склав
903 млн. дол. США. «Дзеркальний» йому білоруський імпорт склав 1,04 млрд. дол. США.

Різниця становить 135 млн. дол. США або 15% у бік перевищення білоруських даних.

Основні причини розбіжності в даних щодо експорту України та відповідного йому імпорту Республіки Білорусь:

- Перехідні поставки, коли експорт фіксується в одному звітному періоді часу, а відповідний йому імпорт у наступному.

- Коригування митної вартості товарів при оформленні імпорту в Білорусі, в тому числі внаслідок перерахунку на умови поставки CIF/DAP.

Так, при митному оформленні в Білорусі імпорту українського освітленого концентрованого яблучного соку митна вартість збільшена на суму 2,9 млн. дол. США.

- Реекспорт з України товарів походженням з третіх країн, які в імпорті Білорусі враховані відповідно до своєї країни походження (всього на суму 21,1 млн. дол. США).

- Імпорт до Білорусі українських товарів з території третіх країни, куди вони попередньо були експортовані з України (всього на суму 46,5 млн. дол. США).

Так, з Росії, Німеччини та Польщі ввезено до Білорусі українських труб, трубок і профілів на суму 8,46 млн. дол. США.

- Технічні причини. При перерахуванні вартісних показників із білоруських рублів та гривні в долар США (одиницю вартісного обліку)  виникають розбіжності внаслідок застосування різних кросс-курсів перерахунку (у даному випадку Національних банків Білорусі й України відповідно).

 

 

Як показав проведений співставний аналіз даних митної статистики взаємної торгівлі України та Республіки Білорусь причини розбіжностей у даних в основному мають об’єктивний, методологічний характер. Дані щодо окремих сумнівних операцій передані для проведення подальших перевірок до контролюючих та правоохоронних підрозділів ДФС України.