Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Інформація щодо стану проведення документальних планових перевірок

08.02.2018 -

Несумлінні платники податків з метою ухилення від контрольно-перевірочних заходів, що заплановані органами ДФС, використовують законодавчо встановлену можливість змінювати податкову адресу та місце обліку після отримання повідомлень про запланований початок перевірки підприємства. Так, станом на 05.02.2018 неможливо провести 267 перевірок платників, включених до плану-графіка документальних планових перевірок на 2016, 2017 роки, у зв’язку з неможливістю встановити їх фактичне місцезнаходження. Загальна сума ризиків несплати податків при плануванні цих СГ склала понад 240 млн. грн. 

Зокрема, ТОВ «А» (м. Київ) заплановано до перевірки в травні 2017 року. Доходи підприємства від торгівлі вугільним концентратом склали понад 460 млн. грн., при цьому податкова віддача склала лише 0,1%. Підставою для включення ТОВ «А» до плану-графіка документальних планових перевірокстала наявність ризиків несплати податків та зборів високого ступеню (розрахунковопонад 10 млн. грн.). При виході на перевірку СГ повідомлено про втрату документів. Після спливу терміну, наданого для відновлення втрачених документів (90 днів), підприємство змінило податкову адресу на м. Полтаву. При виході за новою податковою адресою встановлено відсутність СГ та його посадових осіб. 

Інший приклад, ГУ ДФС у Кіровоградській області на травень 2016 року заплановано проведення перевірки ТОВ «Б» (доход від торгівлі зерновими 971,0 млн. грн., податкова віддача 0,01%, ризики несплати податків понад 7,0 млн. грн.). При виході на перевірку за податковою адресою у м. Кропивницькому встановлено відсутність посадових осіб СГ. Незважаючи на це, ТОВ «Б» подано відомості про зміну податкової адреси на м. Рахів (Закарпатська область). При виході на перевірку за новою податковою адресою встановити місцезнаходження підприємства та його посадових осіб не надається можливим у зв’язку з тим, що нової адреси реєстрації товариства  у м. Рахів фактично не існує.

Слід зазначити, що питаннярозшуку підприємств, які заплановані для проведення контрольно-перевірочних заходів, перебуває на постійному контролі ДФС України. Так, протягом 2017 року встановлено фактичне  місцезнаходження посадових осіб 52 СГ, які уникали контрольно-перевірочних заходів шляхом зміни місця реєстрації. Всі зазначені СГ були перевірені.

Стосовно інших СГ вживаються відповідні заходи реагування.