Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Законодавство про діяльність

Відшкодування ПДВ

Міжнародне спіробітництво

Боротьба з економічною злочинністю та контрабандою

  Регуляторна політика

   Державні закупівлі

   Митне оформлення

   Опитування
   Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

   Актуальні законопроекти

   Із законопроектів, розглянутих наприкінці 2016 року, заслуговують на підтримку у Верховній Раді України VІІІ скликання наступні проекти законів України, що внесені до Верховної Ради України Кабінетом Міністрів та народними депутатами України, які за результатами розгляду структурними підрозділами Державної фіскальної служби України підтримуються:

   Проект Закону «Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування митом продукції оборонного призначення», (реєстр. №4592-д від 08.11.2016) внесений народними депутатами України Южаніною Н.П., Кришиним О.Ю., Курячим М.П. та іншими.

   Проектом Закону передбачається внесення змін до Митного кодексу України, зокрема доповнення його додатковими видами продукції оборонного призначення (засоби радіоелектронної боротьби, радіоподавлення, транкінгового зв’язку, апаратура прослуховування направленої дії, радіостанції ультракороткохвильового і короткохвильового діапазону військового призначення, розвідувально-сигнальна апаратура), на які поширюється звільнення від оподаткування митом у разі якщо споживачами є державні замовники з оборонного замовлення, визначені Кабінетом Міністрів України..

   Водночас зазначені товари не звільняються від оподаткування митом, якщо вони мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

   Внесення змін обґрунтовується необхідністю розширення переліку продукції оборонного призначення, яка визначена приоритетною для забезпечення нагальної потреби підрозділів сил АТО та не виробляється в Україні.

    Проект Закону «Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" (щодо вдосконалення норм Закону України)», (реєстр. №5470 від 29.11.2016) внесений народними депутатами України     Антонищаком А.Ф., Батенком Т.І., Дубневичем Я.В. та іншими.

   Метою прийняття законодавчого акта є вдосконалення положень Закону України  «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» та приведення їх у відповідність до європейського законодавства.

   Законом України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» (далі – Закон) встановлено обмеження на переміщення через митний кордон України транспортних засобів.

   Відповідно до статей 2, 3 Закону пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу реєстрацію в Україні ввезених транспортних засобів нових і таких, що були в користуванні, здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам. Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб.

   При цьому акти європейського законодавства, до яких здійснюється адаптація законодавства України не  встановлюють вимог щодо обмеження ввезення на митну територію   країн-членів ЄС транспортних засобів, які не відповідають екологічним нормам.

   Також на сьогодні існує проблема ввезення на митну територію України американських автомобілів і транспортних засобів, що були у використанні та мають механічні пошкодження, оскільки сертифікат відповідності може бути виданий на такі транспортні засоби тільки після здійснення їх переобладнання.

   Проте відповідно до вимог Митного кодексу України зміна стану товарів, митне оформлення яких не закінчено, є порушенням митних правил, за яке статтею 469 цього Кодексу передбачена відповідальність. Зазначене проблемне питання може бути врегульовано шляхом виключення зі статті 2 Закону положення про здійснення пропуску на митну територію України транспортних засобів за умови їх відповідності екологічним нормам  і  затвердження положення про проведення відповідного екологічного контролю під час державної реєстрації транспортних засобів.

   Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з реформуванням правоохоронних органів» (реєстр. №5451 від 24.11.2016) внесений Кабінетом Міністрів України.

   Прийняття проекту акта має на меті приведення положень Податкового кодексу України у відповідність до Закону України «Про Національну поліцію», відновлення гарантій соціального захисту осіб рядового та начальницького складу податкової міліції і пенсіонерів податкової міліції, а також урегулювання окремих питань щодо діяльності податкової міліції у зв’язку з втратою чинності Закону України «Про міліцію», зокрема стосовно права, відповідальності, проходження служби, правового та соціального захисту, пенсійного забезпечення осіб рядового та начальницького складу податкової міліції.