Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Фізичним особам

Про Службу

Законодавство

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Опитування
Чи задовольняє Вас інформація, розміщена на стендах ЦОП?

Чи дійсна відмітка про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера, яка внесена до 2011 року в паспорт громадянина України фізичної особи, яка через свої релігійні та інші переконання відмовлялася від прийняття ідентифікаційного номеру?

29.01.2014

Відповідно до п.1 спільного наказу Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 17.12.2010 № 955/628 «Про втрату чинності спільних наказів Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2004 № 602/1226 «Про затвердження Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків та інших обов’язкових платежів» втратив чинність.

Починаючи із 01.01.2011 (з дня набрання чинності Податкового кодексу України) облік фізичних осіб, які через свої  релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та подали до контролюючого органу Повідомлення, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно п. 2 розділу VIII Положення
про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України
від 10.12.2013 № 779 (далі – Положення).

Після отримання підтвердження щодо можливості внесення відмітки за зверненням фізичної особи, яка подала Повідомлення, контролюючий орган  вносить до паспорта громадянина України відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, форму якої наведено у додатку 9 Положення. Датою взяття на облік в окремому реєстрі Державного реєстру вважається дата внесення відмітки до паспорта
(п.8 розділу VIII Положення).

Враховуючи наведене, фізична особа, яка через свої релігійні та інші переконання відмовлялася від прийняття ідентифікаційного номеру та у паспорті громадянина України має відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера, внесену до 01.01.2011, втрачає таке право.

 

Нормативно-правові акти:

Податковий кодекс України;

Наказ Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків».