Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Митниками припинено чергову спробу незаконного переміщення товарів народного споживання на суму понад 2 млн.грн

20.02.2017 -

Після неодноразових випадків виявлення в ході проведення контрольних заходів оперативною групою Міжрегіональної митниці ДФС незаконного переміщення в транзитних вантажах тканини (тюлі, шторної тканини, тощо) у великих обсягах, транзитне переміщення товарів зазначеної групи було взято на особливий контроль.

Так, нещодавно у ході проведення аналітично-пошукової роботи та контрольних заходів у взаємодії з працівниками Волинської митниці ДФС у зоні митного контролю митного посту «Доманово» Волинської митниці було прийнято рішення про проведення митного огляду вантажу, який прямував з Болгарії на адресу білоруської компанії з місцем вивантаження в Польщі. Продавцем товару виступала компанія з Великобританії, перевізником – компанія з Республіки Молдова.

Згідно з поданими до митного контролю товаросупровідними документами, у транспортному засобі переміщувався товар «тканини, одяг, серветки, покривала, рушники тощо» (всього 34 найменування) вагою понад 17 тис. кг, вартістю 5 тис. дол. США.

Згідно з ч.2 п.1 ст.191 Митного кодексу України, «…перевізники зобов’язані під час прийняття товарів до перевезення перевіряти точність відомостей щодо кількості вантажних місць, їх маркування, номери, зовнішній стан товарів та їх пакування. У разі неможливості такої перевірки вносити відповідний запис до міжнародної автомобільної накладної (CMR)…”. Проте, будь-які записи до CMR від 10.02.2017 водієм (перевізником) не вносились.

За результатами проведення митного огляду митниками виявлено незаявлені в товаросупровідних документах та незадекларовані у встановленому порядку товари „тюль в асортименті”, кількістю 98 вантажних місць, вагою брутто близько 5 тис. кг, та „тканина трикотажна”, кількістю 3 вантажних місця, вагою брутто 211 кг, які відповідно підлягають обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України на умовах Конвенції МДП.

Відповідно до вимог ст. 36 Конвенції МДП „…будь-яке порушення положень цієї Конвенції тягне за собою застосування до винного у країні, в якій порушення було вчинено, передбачених законодавством цієї країни санкцій…”.

Отже, за даним фактом у відношенні перевізника складено протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 472 Митного кодексуУкраїни, санкції якої передбачають накладення штрафу на винну особу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів з конфіскацією предметів правопорушення.

Товар вилучено на склад Волинської митниці. Попередня загальна вартість вилучених предметів правопорушення складає понад 2 млн. грн.