Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовані чергові випадки незаконного ввезення тютюну для кальянів

15.05.2017 -

Працівниками Київської митниці ДФС у пункті пропуску «Бориспіль» попереджено дві чергові спроби незаконного ввезення на територію України тютюну для кальянів.

Ввезти 159,5 кг тютюну для кальянів (319 пачок по 500 г) з різними смаковими добавками намагалися громадяни Туреччини, які прилетіли до України одним авіарейсом і для проходження митного контролю обрали спрощену систему - «зелений коридор».

У такий спосіб вони засвідчили, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни Туреччини не оформлювали та не подавали, з приводу декларування переміщуваних ними товарів до інспекторів митниці не зверталися.

Громадяни та їх багаж через аеропорт «Бориспіль» прямували трансфером до Харкова. Пасажири цієї категорії, які у пункті відправлення зареєстрували багаж до кінцевого пункту призначення, прямують через аеропорт «Бориспіль» з обов’язковим проходженням митного контролю та митного оформлення. У разі відсутності товарів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню, такі пасажири отримують свій багаж у кінцевому пункті призначення.

Виявлений тютюн з ароматами «зеленого і червоного яблука», «мультифрукт», «лимон» та «троянда» вилучено до винесення судом рішення за протоколами.

Загалом, з початку року працівниками митниці складено 8 протоколів про порушення митних правил, де фігурував тютюн для кальянів, загальною вагою 397 кг. Лише по 4 протоколах про порушення митних правил встановлена вартість вилученого тютюну для кальянів, яка складає 106 тисяч гривень. Вартість по ще 4 протоколах наразі встановлюється.

Довідково: згідно з ч.2 ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.

Крім того, товари (предмети), ввезення яких здійснили громадяни Туреччини, відносяться до категорії товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України відповідно ст.ст. 376, 378 Митного кодексу України.