Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Одеські митники виявили майже 17 т контрафактних технічних аерозолів в балончиках

07.02.2019 -

Контрафактна продукція надійшла до Одеського порту з Китаю в одному із контейнерів з товарами народного споживання.

Під час перевірки наданих до митного оформлення документів представники управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Одеської митниці ДФС звернули увагу на нехарактерне поєднання товарів в контейнері.

Переміщення одночасно в одній відправці вогнегасників, спреїв-змазок та монтажних робочих рукавиць викликало сумніви щодо повноти декларування товарів. Відсутність даних про торгівельні марки посилило підозри, які підтвердилися у ході митного огляду.

Серед інших товарів митники виявили спрей-змазку в аерозольних балончиках. Товар, на перший погляд, був ідентифікований інспекторами як відомий засіб для змащування «WD-40», який широко використовується автомобілістами та в приватному господарстві.

Проте при ретельному огляді встановлено, що марковані «AD-50» балончики об’ємом від 100 мл до 500 мл просто схожі за зовнішнім виглядом з добре відомою продукцією «WD-40».

Як з’ясувалося, вони мають ознаки використання об`єктів права інтелектуальної власності та внесені до митного реєстру ОПІВ, який ведеться ДФС.

У відповідності до законодавства про виявлений факт повідомлено уповноваженого представника компанії – правовласника знаку «WD-40» Manufacturing Company та відібрано зразки на експертизу.

За результатами експертного дослідження, проведеного Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України, виявилося,  що товар  є контрафактним.

Зокрема, зовнішній вигляд балончику повністю ідентичний оригіналу, а позначення «AD-50» настільки схожі з брендованим маркуванням «WD-40», що споживачі, купуючи, можуть сплутати.

За фактом ввезення на митну територію України контрафактного товару складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 476 Митного кодексу України, яка передбачає конфіскацію товару та штраф у розмірі 17 000 грн.

Радимо споживачам бути пильними при виборі товарів торговельних марок та звертати увагу на відповідність маркування.