Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Працівниками Львівської митниці ДФС викрито спробу ввезення автомобіля із значним заниженням вартості

12.07.2019 -

У зону митного контролю пункту пропуску «Шегині-Медика» митного поста «Мостиська» Львівської митниці ДФС смугою руху «червоний коридор» 05 липня 2019 року заїхав транспортний засіб марки «VOLKSWAGEN TOUAREG», під керуванням громадянина України «І».

Серед документів, які гр. «І» надав до митного оформлення, зокрема, були:

договір купівлі-продажу, виданий продавцем – іноземною фірмою на ім’я покупця – гр. «A» на суму 17500 євро;

копія довіреності, видана приватним нотаріусом, як документ, що дає право гр. «І» на придбання на ім’я гр. «А», переміщення через митний кордон України, митне оформлення та подальшу реєстрацію в органах МВС України транспортного засобу;

митна декларація для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності від гр. «І» про ввезення ним на митну територію України транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN TOUAREG», вартістю 17500,00 євро.

У ході здійснення митних формальностей щодо транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN TOUAREG», виникла підозра в надані гр. «І» документів, що містять неправдиві відомості.

У зв’язку з цим Львівською митницею ДФС скеровано лист-запит до іноземної компанії-продавця, щодо підтвердження чи спростування факту оформлення договору купівлі-продажу та продажу зазначеного вище транспортного засобу, а також надання наявних копій документів.

Львівською митницею ДФС 11 липня 2019 року отримано відповідь та копію договору купівлі-продажу від компанії-продавця, де заперечується факт оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу вартістю 17500,00 євро. Натомість надана копія рахунку-фактури на ім’я безпосереднього покупця, гр. «А», згідно якого вартість автомобіля становить 25228,00 євро, що згідно курсу Національного банку України станом на 05.07.2019 відповідає сумі 736733 грн. 26 копійок.

Гр. «І» від надання письмових пояснень відмовився.

Таким чином гр. «І» вчинив дії, спрямовані на переміщення транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN TOUAREG» через митний кордон України шляхом поданням органу доходів і зборів як підстави для його переміщення підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості, щодо вартості товару.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. За даним фактом Львівською митницею  ДФС складено протокол про порушення митних правил, а автомобіль затримано та передано на склад митниці.