Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Офіційна позиція Міністерства доходів і зборів України з приводу ситуації навколо роботи оператора системи WebMoney

14.06.2013 -

Діяльність оператора платіжної системи WebMoney в Україні у тому вигляді, в якому вона провадилася на території держави, не відповідає нормам чинного українського законодавства, зокрема, вимогам Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», а також низки підзаконних актів, що регламентують емісію, обіг та використання «електронних грошей» та подібних платіжних одиниць.

Відповідні  зміни до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових розрахунків вступили в силу ще  18 жовтня 2012 року  (Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових розрахунків» N5284-VI). Проте комерційна структура, що підтримувала роботу системи WebMoney на території України, не вжила відповідних заходів щодо приведення своєї діяльності до норм чинного законодавства.

Зважаючи на це, слідчими Міндоходів проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні  за ст.200 ч.2 КК України (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) та ст. 209 ч.3 КК України (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом).

Міністерство доходів і зборів України наголошує, що готове всіляко підтримувати роботу легітимних, визнаних у світі та прозорих для законного контролю платіжних систем.  Державні органи, виконуючи свої обов’язки, гарантують свободу підприємництва будь-якій структурі, що бажає надавати аналогічні послуги. Проте наполягаємо  на неухильному дотриманні вимог національного законодавства до таких сервісів.

У межах плану заходів із детінізації економіки Міністерство доходів і зборів  посилює контроль за  діяльністю платіжних систем та в цілому  за операціями із використанням електронних грошей на  предмет дотримання норм українського законодавства. Це завдання покладене на спеціальний підрозділ протидії податковим злочинам із використанням новітніх технологій, який функціонує у структурі Головного оперативного управління Міндоходів.

Закликаємо громадян обережно ставитися до вибору платіжної системи та перевіряти на офіційному сайті НБУ наявність ліцензії та інших дозвільних документів на провадження фінансових операцій на території України.

Нагадаємо, відповідно до статті 9 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”  платіжні організації платіжних систем, учасники платіжних систем та оператори послуг платіжної інфраструктури мають право здійснювати діяльність в Україні виключно після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури, який ведеться Національним банком України.

 ***

Нагадаємо, що Указом Президента України №726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.