Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Бізнес спільно з Міндоходів реформуватиме податок на прибуток

16.07.2013 -

Представники бізнесу обговорили ініціативу Міністерства доходів і зборів України щодо внесення змін до адміністрування податку на прибуток. Учасники засідання робочої групи, яка створена при Раді з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності, сьогодні розглянули ініційований законопроект „Про внесення змін до Податкового кодексу”. Члени групи ретельно проаналізують усі запропоновані зміни та нададуть свої пропозиції та зауваження аналітикам Міністерства.

Така співпраця, на думку заступника директора Департаменту координації нормотворчої та методологічної роботи з питань оподаткування Міндоходів Олексія Задорожного, дасть змогу максимально скоротити різниці бухгалтерського і податкового обліку та змінити формулу об’єкта оподаткування, зважаючи на кращу світову практику.

Необхідність реформування податку відзначають і самі представники бізнес-кіл.  Як зазначив Володимир Діденко, керівник департаменту податкового планування компанії «Group DF»: «Якщо ми хочемо унормувати податкову систему в цілому, потрібно починати з Ш Розділу, тому що якісний бухгалтерський облік забезпечує прозорість ведення бізнесу».

Учасники засідання обговорили специфіку механізмів нового порядку визначення об’єкту оподаткування з податку на прибуток, зокрема,  визначення граничного рівня амортизації, обліку операцій з цінними паперами та деривативами, операцій РЕПО, що дозволить скасувати обов’язок платників подавати звітність про податкові різниці, тощо.

У ході обговорення досягнуто домовленості щодо зміни термінів подання податкових декларацій банківськими установами, а також прийнято рішення про відпрацювання неоднозначних питань, що виникають у фахівців банківського сектору, в окремих підгрупах.  

Нагадаємо, основні зміни проекту Закону „Про внесення змін до Податкового кодексу України” спрямовані на суттєве спрощення порядку визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток шляхом скасування окремого податкового обліку та визначення податкових зобов’язань на підставі показників єдиного обліку – бухгалтерського.

Крім того, проектом передбачено зменшення витрат часу та фінансових ресурсів платників на визначення зобов'язань з податку на прибуток і складання податкової звітності

Ознайомитися із законопроектом можна на порталі Міндоходів http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/98222.html.