Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Україна не є світовим лідером за кількістю податків, - Міндоходів

27.08.2013 -

Твердження про те, що Україна посіла перше місце в світі за кількістю податків у рейтингу Світового банку Doing Business, не відповідає дійсності.

По-перше, згідно із методикою Світового банку, у рейтингу легкості сплати податків Paying Taxes, який є складовою частиною рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, враховується не загальна кількість податків, а кількість податкових платежів на рік.

По-друге, в останньому рейтингу Paying Taxes-2013 (за підсумками 2012 року) експерти Світового банку, оцінюючи податкову систему України  за показником «кількість платежів», зафіксували значний прогрес: від 135 платежів у 2011 році - до 28. Підкреслимо, що мова йде не про кількість податків, а про кількість платежів.

При цьому  середній показник платежів в усіх країнах світу – 27,2, в регіоні Центральна Азія та Східна Європа – 30,4. Найбільша кількість платежів (24) в Україні припадає на податки на зарплатню, в той час як податок на прибуток адмініструється лише одним платежем.

Нагадаємо,  за підсумками 2012 року у  рейтингу податкових систем Paying Taxes прогрес України склав відразу 18 пунктів: зі 181-ї сходинки наша держава піднялася на 165-у (з врахуванням того, що минулорічне 181-е місце було замінене на 183 через 2 країни, що приєдналися до рейтингу).

Світовий банк вніс Україну до переліку трьох країн регіону, які за останні 8 років найбільш істотно скоротили кількість часу, необхідного для виконання податкових зобов’язань. Так, за показником  «витрати часу на податкову звітність» експерти Світового банку констатували скорочення з  657 годин у минулому році до 491 годин у рейтингу-2012. За показником «загальна податкова ставка» у порівнянні з 57,1% у 2011 році експерти Світового банку зафіксували  зниження до 55,4% у 2012 році.

З огляду на проведені у податковій сфері реформи (зниження ставки з податку на прибуток до 19%, розвиток електронного декларування та, як наслідок, зниження витрат часу на дотримання податкового законодавства тощо), фахівці Міндоходів прогнозують зростання позицій України в  рейтингу Paying Taxes-2014, в якому зафіксовані показники станом на кінець 2012 року. Рейтинг буде оприлюднено Світовим банком восени 2013 року.