Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Позиція Міндоходів щодо ситуації навколо перевірок підприємств української кондитерської корпорації «Рошен»

06.11.2013 -

У відповідь на численні повідомлення у ЗМІ щодо ситуації на підприємствах української кондитерської корпорації «Рошен», розташованих у Вінницькій, Донецькій, Полтавських областях та м. Києві, Міністерство доходів і зборів України повідомляє:

Відповідно до статті 77 Податкового Кодексу України до плану-графіку проведення планових перевірок на 2013 рік було включено 11 підприємств, які входять до складу кондитерської корпорації та розташовані як в областях зазначених вище, так й інших.

Відповідно до вимог ПК України, до плану-графіку проведення перевірок відбираються платники податків, які мають ризики щодо несплати податків і зборів або невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи доходів і зборів. Періодичність проведення таких перевірок залежить від ступеня ризику в діяльності таких платників податків та поділяється на високий (перевірка не частіше одного разу на рік), середній (не частіше одного разу на два роки) та незначний (не частіше одного разу на 3 роки).

Підприємства корпорації «Рошен» перевірялись за період діяльності 2010, 2011, 2012 років. За результатами перевірок було встановлено ряд порушень податкового законодавства. Так, зокрема, зафіксовано проведення „нетипових” експортних операцій, у т.ч. за договорами комісії, для мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ. Це у свою чергу спричинило низку перевірок і інших підприємств, які входять до кондитерської корпорації.

Під час перевірок було встановлено, що підприємства формували витрати та податковий кредит з ПДВ за „нікчемними” правочинами та від контрагентів з ознаками „фіктивності”.

Загалом, за результатами контрольно-перевірочної роботи сума донарахувань податків 25 підприємствам української кондитерської корпорації «Рошен» склали 47 млн. грн. До бюджету вже надійшло майже 5 млн. грн.