Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Про Службу

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Ведення митної статистики

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Володимир Хоменко: Тіньовий сектор алкогольного ринку за два місяці скорочено учетверо

16.05.2014 -

За даними Асоціації “Укрводка”, два місяці тому тіньовий сектор алкогольного ринку в Україні складав 40%. Сьогодні він зменшився до 10%. Таким чином питома вага нелегальної продукції скоротилася вчетверо.

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів, який відбувся 15 травня 2014 року.

Він повідомив, що протягом двох останніх місяців з обігу вилучено понад 4 млн. пляшок фальсифікованих алкогольних напоїв, більше 143 тис. літрів спирту, понад 2 млн пачок цигарок, майже 3,5 млн підроблених марок акцизного податку.

„Лише за день ми вилучили 10 тисяч пляшок підробленої горілки та 7 тонн спирту”, - наголосив заступник Міністра. Працівники податкової міліції викрили 17 незаконних виробництв алкогольної продукції та 2 – тютюнової. Втрати бюджету від несплати акцизного податку цими підприємствами склали понад 3 млрд. гривень», - підкреслив В.Хоменко.

„Ми обіцяли до 15 травня 2014 року радикально зачистити ринок тіньового алкоголю. Проведено низку заходів, які забезпечують результат і загалом позитивну динаміку. Робота продовжується і ведеться у двох напрямках: знищуємо нелегальне виробництво, ведемо плідний діалог з легальними виробниками. За два місяці відбулося три зустрічі з ключовими виробниками лікеро-горілчаних виробів. Окрім того, перекрито основне джерело поставки на ринок нелегального спирту”, - повідомив заступник Міністра.

«Основну увагу зосереджено на залученні до оподаткування так званих «тіньових коштів», їх надходженні до бюджету та цільових фондів», - зазначив Володимир Хоменко. За два місяці роботи під новим керівництвом податкова міліція відкрила 1426 кримінальних проваджень. У 911 провадженнях слідство завершено, зокрема 134 – із обвинувачувальним актом, 76 – із звільненням від кримінальної відповідальності, закрито – 701, які були порушені як засіб тиску на бізнес.

У спрямованих до суду провадженнях забезпечено відшкодування коштів до держбюджету у розмірі понад 88 млн гривень, з яких понад 60 млн гривень сплачено особами, звільненими від кримінальної відповідальності.

Заступник Міністра також наголосив на важливості боротьби із так званими „конвертцентрами”. Він повідомив, що впродовж березня-квітня слідчо-оперативними підрозділами Міндоходів викрито та припинено діяльність 11 конвертаційних центрів, яки працювали у м. Києві, Вінницькій, Запорізькій, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській та інших областях. Вказані центри незаконно проконвертували близько 2 млрд гривень.

За результатами розслідування до суду спрямовано 3 кримінальних провадження у Запорізькій, Луганській областях та Києві. Як наслідок, донараховано та стягнуто до державного бюджету 62 млн гривень.

„Таким чином, можемо засвідчити ефективність наших зусиль і правильність обраного курсу. Нинішня динаміка дозволяє розраховувати на досягнення запланованих результатів”, – підсумував Володимир Хоменко.